gazpostach

Валерій Федорейко: «Тернопільщина не готова приймати сміття з Львівської області…»В обласну державну адміністрацію надійшов лист від міського голови Львова з проханням тимчасово допомогти місту у захороненні частини твердих побутових відходів. Однак позиція членів Громадської ради така: ми не можемо завозити сміття в нашу область, це – технічна проблема і досить значні обсяги: 800 тонн на добу, – зауважив голова Громадської ради при ОДА Валерій Федорейко.

Минулого року в області відбувся перший Всеукраїнський науково-практичний семінар «Диверсифікація джерел енергії: інноваційні комплексні енергетичні системи». Під час заходу презентовано багато наукових розробок, серед яких – різні утилізатори. За їх допомогою можна вирішити проблему зі сміттям. Крім того, в кількох населених пунктах області готові стати замовниками створення полігонів важколіквідного сміття на своїх територіях. Це – Зборів, Шумськ, Теребовля, Хоростків тощо.

– Весь комплекс проблем, пов’язаних з утилізацією твердих побутових відходів, можна вирішити протягом 2017 року, – запевнив Валерій Федорейко.

Нагадаємо, 30 січня на Павлівське сміттєзвалище було завезено 2 фури сміття зі Львова (про це свідчить багато різноманітних чеків, учнівських зошитів з прив’язкою до цього міста). Крім того, подібні випадки траплялися й раніше на території області: у Малашівцях та поблизу Зборова. В обох випадках у смітті виявили чеки з львівських магазинів.