Повідомити новину

Поширити:

На Великдень негода наробила біди по усій області. У деяких населених пунктах не вщухав проливний дощ, неслися селеві потоки, а у деяких – випав град розміром у перепелине яйце.
Як повідомили у рятувальних службах області, в області підтоплено 34 домогосподарства, зокрема у Бережанському районі – 13, з яких 2 у с. Саранчуки та 11 у с. Шибалин.  У Козівському районі таких домогосподарств 18 – смт. Козова – 1, с. Щепанів – 15, с. Бишки – 1, с. Конюхи – 1. У цих населених пунктах, а також в селах Літятин, Надрічне, Куропатники та Саранчуки вода понівечила ще й присадибні ділянки. Три домогосподарства підтоплені у м. Підгайці. Крім цього постраждали городи в с. Старе Місто.
Внаслідок негоди пошкоджено два легкових авто – у с. Літятин Бережанського району та у с. Шибалин Бережанського району.  В с. Кальне Зборівського району через замулення ускладнений проїзд транспортних засобів місцевою дорогою. Для відновлення проїзду  залучали техніку місцевого с/г підприємства.
На автодорозі між смт. Козова та с. Дибще Козівського району рятувальникам довелося розчищати дороги від 4-х повалених внаслідок сильних поривів вітру дерев. Також працівники служби здійснили буксирування легкового автомобіля з пасажирами, 2 з яких – діти. Легковик застряг на ґрунтовій дорозі, поблизу місцевого кладовища.
У Тернополі по вулиці Татарській з підтопленого автомобіля евакуйовано 4 пасажирів, 2 з яких – діти, – повідомляють в управлінні ДСНС України в області.
Загалом негода дуже затьмарила свято. Скажімо, у с. Озерна Зборівського району град грубим шаром вкрив усе довкола. Фахівці стверджують, що від градобою постраждає майбутній урожай плодових дерев, а надто вишень, слив, персиків. А от полуниця, яка ще не встигла зацвісти, від негоди не постраждала.
Працівники редакції, які святкували Великдень на Бережанщині, розповідають про нищівні наслідки стихії. Наприклад, у с. Куропатники низинні хати були по вікна у намулі. У Шибалині – справжній амагедон. Сюди рятувальники спрямували основні сили. Відкачували намул з хатів та підсобних приміщень. Кажуть, на людських обійстях потопилося багато живності. Сільські вулиці перетворилися на гірські ріки, руйнівне русло яких не минало людських осель, зметало усе на засаджених городах. Багатьом господарям доведеться пересаджувати картоплю.
Тернопіль традиційно затопило біля «Універсаму» по вулиці Злуки, біля «Веселки» по вулиці Бандери й в інших низинних місцях. Автомобілі наче пливли, занурившись наполовину у воду. Дехто з водіїв мав ще й мороку – їхні авта не пережили цього плавання і заглохли.
Чорне низьке небо з  важкими хмарами – наче кадри із фільмів жахів. Люди, вертаючись із сіл на автівках, в’їжджали у таку негоду з неабиякою тривогою.
 
Ольга КУШНЕРИК