Степан Барна закликав консолідувати зусилля під час подолання наслідків негоди на Тернопільщині

За останні дні на території Тернопільської області трапилась низка негативних природних явищ, які пошкодили приватні господарства, земельні ділянки та дороги. З цього приводу у четвер, 2 травня відбулося засідання спеціальної комісії з питань надзвичайних ситуацій та техногенно-екологічної безпеки під головуванням голови ОДА Степана Барни. Під час засідання голови районних адміністрацій проінформували присутніх про ситуацію на місцях. Загалом, найбільше постраждали Бережанський, Козівський, Зборівський, Збаразький, Підгаєцький райони.

«Внаслідок погіршення погодніх умов в області було відключено від електропостачання 30 населених пунктів, підтоплено 106 домогосподарств. У селі Літятин Бережанського району пошкоджено наземну газову трубу низького тиску. Це спричинило аварію на цій мережі і 220 абонентів не можуть використовувати газ. Зараз  спільними зусиллями маємо оперативно працювати над подоланням таких наслідків», – повідомив очільник області. Зауважимо, питання ліквідації наслідків негоди та запобігання їх повторення – на особистому контролі в голови ТОДА Степана Барни.

Начальник управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської ОДА Ігор Лівінський зазначив, що після отримання повної інформації з районів буде проведено обласне засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки.

«Плануємо розглянути проблеми більш детально, по кожному домогосподарству. Потрібно розглянути усі можливі варіанти, як ми можемо допомогти з боку державної підтримки», – зауважив Ігор Лівінський.

До слова, у середу, 1 травня, голова облжержадміністрації Степан Барна побував в одному із сіл на Збаражчині – у Максимівці, де через сильні дощі підтопило домогосподарства. Він поспілкувався з місцевими жителями й наголосив на тому, що всі служби цивільного захисту населення працюють в оперативному режимі задля того, щоб мінімізувати труднощі завдані негодою.

«Цим питанням займаються фахівці, які входять до складу комісії з питань надзвичайних ситуацій та техногенно-екологічної безпеки. Сподіваюся, що найближчим часом відбудеться ліквідація наслідків стихії і люди повернуться до звичного способу життя», – додав очільник Тернопільщини. Водночас, він  зауважив, що до таких ситуацій слід бути готовим завжди, а тому потрібно привести у належний стан усі гідроспоруди в області.

Зазначимо, зараз рівень води по Дністру суттєво підвищується, а на найближчі дні передбачаються дощі та грози. Можливий перший рівень небезпеки стихійного явища.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*