Повідомити новину

Поширити:

За 9 місяців 2022 року до служби зайнятості Тернопільщини звернулись 1820 переселенців, з них 1532 отримали статус безробітного.

За скеруванням служби зайнятості області 342 ВПО – працевлаштовані, здебільшого у сферах торгівлі, переробної промисловості, охорони здоров’я; 9 – проходили профнавчання.

На 01 жовтня 2022 року кар’єрні радники служби зайнятості продовжують пошук прийнятних місць праці для 536 переселенців зі статусом безробітного.

Серед них – найбільше працівників торгівлі, керівників підприємств чи підрозділів, бухгалтерів та економістів, менеджерів, медсестер і лікарів, освітян (вчителів, вихователів, викладачів, тренерів, доцентів), інженерів, водіїв. Є й фахівці рідкісних професій.

Зареєструватися у службі зайнятості – легко

Під час реєстрації в службі зайнятості необхідно пред’явити такі документи:

  1. Паспорт (е-паспорт) або інший документ (е-документ на період воєнного стану), що підтверджує громадянство України. Для іноземців – посвідка на проживання.
  2. Довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або її електронне представлення – ідентифікаційний код.
  3. Документ про освіту (за наявності).
  4. Документ (трудова книжка), що підтверджує припинення останнього виду зайнятості.
  5. Військово-обліковий документ для військовозобов’язаних громадян.

Зареєструватися у найближчому підрозділі служби зайнятості можна:

– під час безпосереднього відвідування центру зайнятості;

– онлайн – через портал «Дія». Для цього потрібно заповнити анкету та додати фото- або скан-копії документів, необхідних для реєстрації. У разі підтвердження відомостей, отриманих з державних реєстрів, та підписанні заяви електронним цифровим підписом, оформити який можна через систему Bank ІD, заява потрапляє на розгляд до того центру зайнятості, який ви обираєте для обслуговування.

У ВПО не розірвані трудові відносини з роботодавцем – що робити?

Відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” встановлено спрощену процедуру реєстрації як безробітних та призначення допомоги по безробіттю. ВПО, яка звільнилася, але не має документів, що підтверджують факт звільнення, періоди трудової діяльності та страхового стажу, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату, страховий стаж допомога з безробіття цим особам призначається у мінімальному розмірі.

Якщо у ВПО не розірвані трудові відносини з роботодавцем, вони мають можливість зробити це в односторонньому порядку, подавши в найближчий підрозділ служби зайнятості заяву про припинення трудового договору на ім’я роботодавця. Про це центр зайнятості інформує: роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними), територіальний орган ДПС та територіальний орган Пенсійного фонду України. Датою припинення трудового договору є день, що настає за днем подання такої заяви.

Допомога з безробіття у часі війни: яка сума і від чого залежить?

Така допомога призначається за умови надання особі статусу зареєстрованого безробітного, залежно від страхового стажу у відсотках до середньої заробітної плати.

Розмір допомоги залежить від підстави припинення трудових відносин та періоду перебування на обліку в центрі зайнятості у статусі безробітного.

На сьогодні мінімальний розмір допомоги з безробіття – 1000 гривень на місяць.

З 07.05.2022, під час дії воєнного стану, максимальний розмір допомоги з безробіття не може перевищувати 1,5 мінімальної зарплати.

Подати або знайти вакансію можна через Telegram-сервіси: “Робота зараз. Державна служба зайнятості“, “Робота на Тернопільщині“, через Єдиний портал вакансій.

За більш детальною інформацією можна звернутися у місцевий підрозділ служби зайнятості Тернопільщини, в Telegram або на «гарячу» телефонну лінію Тернопільського ОЦЗ (063) 5765756.