gazpostach

Коронавірус: в очікуванні Великоднього диваМинулої неділі чимало українців, напевне, вперше за все життя освячували вербові котики онлайн.

У нашій сім’ї всі разом, згуртувавшись біля телевізора, слухали Богослужіння, після чого батько свяченою водою окропив вербу. Зізнаюся, емоції були двоякі. З одного боку, вкрай складно було дивитися на порожній храм, самотнього священника, котрий на камеру  говорив проповідь. З іншого, не пам’ятаю, коли ще так дружньо згуртовувалась наша родина, разом молилася за мир і спокій, за здоров’я…

Тож, попри заяви скептиків, хочеться таки говорити про добро. Сім’ї возз’єднуються, природа відпочиває, повітря очищується. Кожен з нас отримав шанс переглянути своє життя, переоцінити орієнтири і зрозуміти істинні цінності..

Та як би ми не хотіли, таки доводиться говорити і про другий бік медалі – вірус, котрий вперто підкорює світ.

За даними Міністерства охорони здоров’я, 14 квітня в Україні лабораторно підтверджено 3372 випадки COVID-19, з них – 98 летальних, 119 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 270 нових випадків. Лідерами за кількістю хворих і надалі є Буковина, Прикарпаття. На жаль, не пасе задніх і Тернопільщина.

Як повідомили в Оперативному штабі, згідно з даними обласного лабораторного центру станом на 10 год. 14 квітня на Тернопільщині було 280 випадків COVID-19, 5 – летальних, 8 людей – одужали.

Приємно повідомити, що з Тернопільської дитячої лікарні виписали усіх дітей. Зокрема, поїхав разом із мамою додому і тримісячний малюк із Монастирищини, котрий потрапив у медзаклад у важкому стані. Одужав і 26-річний чоловік з Тернопільського району. Лікарі побоювалися за його життя, адже у нього були хронічні захворювання. Бог вберіг, і чоловік вже вдома. Одужали і кілька медиків із Монастирищини. Більше того, вже зовсім скоро вони візьмуться до роботи.

І надалі у посиленому режимі працюють волонтери. Небайдужі краяни продовжують власноруч виготовляти маски, захисні костюми. Більш забезпечені – жертвують кошти на купівлю необхідного обладнання. Потребуючим, одиноким людям благодійники розвозять продуктові набори…

Карантин продовжується. Та не забуваймо, що продовжується і життя. Побили усіх рідних свяченою вербою. Цього ж тижня вітатимемо з Великоднем, смакуватимемо Пасхальними дарами.

А ще не забуваймо дякувати Богу за весну, сонце і добро. Будьте здорові!

Далі буде…

Зоряна ДЕРКАЧ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*