Звичайно, ми будемо говорити про тернопільську «Ниву», але все ж розпочати хочеться з київського «Динамо» і скупатися, так би мовити, у променях чужої слави. Адже і «Нива», і «Динамо» з різницею в кілька днів провели товариські поєдинки з рівненським «Вересом». І з однаковим рахунком 3:0 перемогли друголігову команду. Прихильники столичного клубу вітали Мірча Луческу з вдалим дебютом і розгромною перемогою суперника, а головний тренер рівнян Юрій Вірт похвалився, що наставник «Шахтаря» дав високу оцінку і команді, і її грі. Не будемо лукавити, якщо перемогою над «Вересом» гордиться один із грандів вітчизняного футболу, то новачкові першої ліги – «Ниві» – теж варто отримати свою долю позитиву.
Тим паче, що наступний поєдинок жовто-зелених із хоч не найкращою, та все ж командою української прем’єр-ліги, підтвердив хороший потенціал тернопільських «зубрів». Не забуваймо і про те, що проти ФК «Львів» «Нива» грала на легендарному стадіоні «Україна» в місті Лева. І, як зазначили у пресслужбі нашого футбольного клубу, багатий на гольові моменти поєдинок у підсумку завершився бойовою нічиєю, хоча набагато ближчими до перемоги були гості з Файного міста. Тернополяни почали прицілюватися до чужих воріт відразу зі стартових хвилин. Спершу Роман Волохатий, а згодом Андрій Різник не влучили у ціль із вигідних позицій. Пильність кіпера перевірив і Андрій Малащук. А свій перший удар у ствір воріт «Ниви» господарі поля провели, мабуть, у середині першого тайму – безуспішно.
А далі настав «зоряний» час Андріїв – Скакуна та Різника. У першому епізоді Скакун виконав передачу, а Різник вдало завершив вихід сам-на-сам – 1:0. Незабаром ця ж пара знову організувала випад, але цього разу форвард «Ниви» пробив повз стійку. А наприкінці тайму вихід на побачення з воротарем львів’ян вдруге завершився взяттям воріт. Цього разу Андрій Різник вразив дальній кут воріт Германа Пенькова – 0:2.
На початку другого тайму тернополяни намагалися не збавляти обертів. По черзі воротам «Львова» загрожували Руслан Дедух та Сергій Кисленко, які вийшли на заміну. Не заспокоювався і Андрій Скакун.
Наприкінці матчу Василь Малик зробив ще кілька замін і малюнок гри відверто погіршився. Цим і скористалися суперники. «Львову» вистачило восьми хвилин, аби звести матч унічию. За словами головного тренера «Ниви» Василя Малика, протистояння наочно показало, хто з тернопільських гравців та новачків команди заслуговує надалі залишатися в обоймі, а з ким, цілком імовірно, доведеться попрощатися.
Зрештою, спарингом із ФК «Львів» підведено риску під другим навчально-тренувальним збором «Ниви». Після поєдинку тренери надали підопічним кілька днів відпочинку, а вже у середу, 12 серпня, стартує третій збір. Під час нього керівництво клубу і тренерський штаб мали б остаточно визначитися зі складом і, безперечно, підготувати гравців не лише до гострої боротьби в рамках чемпіонату України з футболу серед команд першої ліги, а й до старту кубкових баталій. Адже дирекція Української асоціації футболу з проведення Кубка України вирішила розпочати новий сезон турніру 25-26 серпня. У стартових матчах братимуть участь команди першої та другої ліг, а також аматорські колективи. Доля переможця дуелі визначатиметься в одному матчі. Другий етап турніру відбудеться 29-30 серпня. У ньому братимуть участь переможці першого етапу та чотири-п’ять команд УПЛ, що матимуть найнижчий рейтинг серед усіх учасників елітного дивізіону чемпіонату країни. Остаточно структуру проведення змагань та кількість учасників буде визначено після того, як ПФЛ сформує склад учасників у першій та другій лізі.