gazpostach

З початку  цього року – законодавчі податкові зміниПро ці новації у податковому законодавстві, а також про  результати діяльності за минулий рік вів мову начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області Ігор Комендат.

За словами Ігоря Юлійовича, упродовж минулого року до зведеного бюджету платники Тернопільщини забезпечили надходження податків та зборів на суму 3 млрд. 192 млн. грн., що на 656 млн. грн. більше ніж попереднього  року. До держбюджету надійшло 1,7 млрд. грн.

За січень-грудень минулого року бюджети місцевих громад отримали майже 1,5 млрд. грн. Приріст надходжень склав 280,4 млн. грн. або 23,3 відсотка.

Податку на доходи фізичних осіб надійшло понад 1,1 млрд. грн., у тому числі до місцевого бюджету – 850,1 млн. грн.

До місцевих бюджетів уже цього року надійшло 114 млн. грн., приріст надходжень відповідно до очікуваного показника склав 20 млн. грн.

Зміни у податковому та бюджетному законодавстві є дуже актуальними, зважаючи на те, що в Україні відбувається створення територіальних громад, чимало податків та зборів залишатиметься на місцях.

Враховуючи аграрну специфіку нашої області, значну увагу минулого року було приділено легалізації зарплат у сільському господарстві. Після  проведеної  операції «Урожай-2015» кількість добровільно додатково оформлених найманих працівників в області склала 2211 осіб. Цю роботу буде продовжено і нинішнього року.

До слова, працівників служби насторожує показник, що у 328,8 тисяч людей області працездатного віку, тобто у 57 процентах випадків, взагалі відсутні відомості про отримані доходи.

Як було зазначено на прес-конференції, скорочується кількість перевірок бізнесу. Основний акцент зводиться до покращення якості аудиту, більше уваги приділяється доперевірочному аналізу діяльності підприємств.

Щодо змін податкового законодавства, що набули чинності з 1 січня 2016 року, то з ними можна ознайомитися на офіційних сайтах Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у Тернопільській області. Вони стосуються податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, акцизного, транспортного, екологічного податку тощо.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*