Повідомити новину

Поширити:

Через масові ракетні обстріли країною-терориста, школярі та вихованці дитячих садків Тернопільщини майже щодня по годині, а то і більше перебувають у сховищах. 

Що роблять педагоги у разі вимкнення світла та водопостачання та чи можуть батьки забрати дітей під час повітряної тривоги – дізнавались журнадісти “20 хвилин”.

Перебування у сховищі – не проблема

Як повідомила заступниця керівника управління освіти та науки Тернопільської міськради Ірина Сум, сховища укомплектували так, щоб навіть під час довгих повітряних тривог дітям там було комфортно перебувати.

Сховища у школах та садочках повністю укомплектовані генераторами, питною водою, місцями для сидіння та інтернетом. У разі вимкнення світла, спрацюють генератори або увімкнуть ліхтарики, що також постійно заряджені. Щодо тривожних валіз, то батьки мають самостійно переглядати їх і контролювати, аби все необхідне було там. Завжди кладіть туди якесь печиво, водичку. Те, що ваша дитина полюбляє, – каже пані Ірина.

Через довготривалі повітряні тривоги та відсутність світла освітній процес можуть призупинити на один день. У такому випадку діти отримують завдання на самоопрацювання. Це може бути як прочитання параграфа, виконання вправ. Але не вивчення нових тем.

Так, школи і садочки у нас всім необхідним забезпечені. Але якщо тривога триває довго, а ще й немає світла, то у кожній громаді самостійно приймають рішення, що у такому випадку робити з дітьми. Інколи переводять на дистанційне навчання, інколи просто відпускають додому після завершення повітряної тривоги і дають завдання. Ось вчора у школах Тернопільщини освітній процес тривав у звичному режимі. Як буде сьогодні, ми ще не знаємо, – наголошує директорка департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольга Хома.

Як батькам забрати дитину зі сховища?

Інколи повітряні тривоги на Тернопільщині тривають 15-30 хвилин, а інколи затягуються на три чи п’ять годин. Та чи мають право батьки забрати дитину із садочка або школи?

Звичайно, батьки можуть забрати дітей. Але тільки у тому випадку, якщо тривога затягується на кілька годин. Якщо тривога тільки розпочалася, то батькам не варто йти до школи, їм дітей ніхто не віддасть. Бо вона може тривати до пів години і потім діти знову сідають за парти на навчання, – каже Ольга Хома.

Забрати дітей зі школи під час повітряної тривоги можуть виключно батьки. Більше того, батьки тернопільських школярів мають ще й написати розписку, що підтверджує про передачу в їх руки дитини зі школи.

Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України, що розроблені спільно з ЮНІСЕФ, категорично заборонено віддавати дитину під час повітряної тривоги. Діти мають залишатися в укритті. Працівники школи закликають батьків також проходити в укриття і перебувати разом із дитиною в безпечному місті. Але є різні ситуації. Тому, щоб не доводити до негативних ситуацій, батьки пишуть розписку і забирають дитину, – додає Ірина Сум.