06.02.2023 11:58

Повідомити про новину

Поширити:

Торік під час гасіння пожеж, ліквідації наслідків аварій та проведення аварійно-рятувальних робіт працівники пожежно-рятувальних підрозділів врятували 154 людини, у тому числі  21 дитину.
Днями відбулася прес-конференція начальника управління ДСНС України в області,  полковника служби цивільного захисту Віктора Маслея, на якій йшлося про діяльність управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у нашій  області за минулий рік.
Протягом минулого  року на території Тернопілля зареєстровано 5 надзвичайних ситуацій, виникало 1699 пожеж, внаслідок яких травми отримали 39 осіб. Вогнем знищено чи  пошкоджено 591 будівлю та споруду, 86 одиниць автомобільної техніки, 34 тонни кормів. Загалом завдано матеріальних збитків на суму майже 60 млн. грн.
Торік  пожежно-рятувальними підрозділами області довелося здійснити  10,5 тисяч виїздів, у середньому це до 30 виїздів в добу. У ході гасіння пожеж, ліквідації наслідків аварій та проведення аварійно-рятувальних робіт пожежно-рятувальними підрозділами врятовано 154 людини, з них 21 дитину, а також – 839 будівель, 64 одиниці техніки та матеріальних цінностей на суму майже 173 млн. грн. Врятовано і 903 гектари  лісових насаджень та майже 2 тисячі гектарів сільськогосподарських посівів.
За словами  Віктора Михайловича, особовий склад управління та позаштатну кінологічну групу п’ять разів залучали до проведення пошуково-рятувальних робіт. А піротехніки   виявили та знешкодили 1213 вибухонебезпечних предметів, що залишалися на території області з часів минулих воєн.
В області торік  додатково створено три  місцеві пожежні команди: у Синькові Заліщицького району, Бурдяківцях Борщівського  та в Озерна Зборівського району. Існує потреба у створенні ще 23 команд місцевої пожежної охорони.
З метою профілактики пожеж працівники облуправління спільно з представниками соціальних служб, депутатами  рад, міліції, ГАЗу, РЕМу провели понад  70 спільних рейдів у 73 населених пунктах, 1843 помешканнях громадян за участі майже п’яти тисяч осіб.
Минулого року за порушення та невиконання вимог пожежної безпеки складено 1178 протоколів про адміністративне правопорушення, до адміністративної відповідальності притягнуто 1072 особи, винесено 88 попереджень, оголошено 15 усних зауважень. До Тернопільського окружного адміністративного суду надіслано три позовні заяви про застосування заходів реагування.
На прес-конференції йшлося і про роботу міжвідомчого обласного координаційного штабу з питань соціального забезпеченням внутрішньо переміщених осіб. Проведено 22 засідання цього штабу. Нині в області зареєстровано 2727 внутрішньо переміщених осіб, у тому числі  з  Криму – 174 людини, з районів проведення АТО – 2553.
Щодо міжнародної співпраці, то її налагоджено  з колегами-рятувальниками  з Шльонського воєводства (Польща) та з м. Брауншвейг (Нижня Саксонія, Німеччина).
Галина ВАНДЗЕЛЯК
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.