Повідомити новину

Поширити:

“Дитину вже побачив в стані клінічної смерті”. Від цих страшних слів і досі холоне кров, хоча сама історія мала щасливий кінець. А все тому, що в потрібний момент поряд опинилися справжні професіонали. Той день, 16 травня, ледь не став останнім для маленької дівчинки, яка тонула у басейні одного з готельно-розважальних комплексів Тернополя. Крики матері, яка побачила свою непритомну доньку на поверхні води, почули двоє дитячих анестезіологів – Юрій Голінка та Сергій Цісарський, які також відпочивали там. Вони одразу ж кинулися реанімувати дівчинку.
Під шквал критичних зауважень свідків події, Сергію та Юрію вдалося повернути маленьку до життя. Тоді «швидка» доправила дитину до реанімації, де працюють ці чоловіки. Вони забули про відпочинок і вже за пів години були у своєму відділенні поряд з маленькою пацієнткою.
Ось такі вони, українські лікарі. Жертовні та завжди готові прийти на допомогу тим, хто її потребує. За небайдужість і відданість справі Сергій Цісарський і Юрій Голінка стали лауреатами Всеукраїнської акції «Герой-рятувальник року».
17 вересня у Києві, в рамках урочистостей з нагоди Дня рятівника, у Маріїнському палаці відбулося нагородження лауреатів. Десять сміливих та небайдужих українців отримали від Глави держави Володимира Зеленського цінні подарунки та дипломи лауреатів від голови ДСНС Миколи Чечоткіна.
«Не шукаючи слави – хтось їхав потягом, хтось був на риболовлі, а хтось повертався зі школи. Це люди з різних регіонів, різного віку, різних професій, але з однаковою реакцією на чужу біду: не пройти повз, не зробити вигляд, що не чуєш або що ти кудись раптом поспішаєш. І вони, ці люди, сьогодні тут. Це – лауреати премії «Герой-рятувальник року», – сказав Президент.
Володимир Зеленський зауважив, що такі нагородження відбуваються вже 18 років поспіль. І хоч сумно від того, що люди щороку потрапляють у небезпечні ситуації, але найжахливішим буде рік, коли нікого буде нагороджувати, бо ніхто не прийде на допомогу іншому.
«Тож поки живе ця премія, живемо й ми, а отже – і наша держава як суспільство, де готові простягнути руку ближньому або винести ближнього на руках», – наголосив він і додав, що йдеться як про професійних рятувальників, так і про пересічних українців, які не залишили ближнього в біді.
Так, упродовж вересня дивовижні історії порятунку вже були опубліковані на інформаційних платформах ДСНС, проте варто ще раз нагадати суспільству імена героїв 2021 року.
Отже, наймолодший лауреат – одинадцятирічний Максим Мотуз з Миколаївської області. 15 лютого, повертаючись додому після уроків, витягнув з річки дитину, котра тонула.
Семикласниця Тетяна Тулайдан із Закарпаття. Під час  повені, коли рівень води в домі сягнув метра, взяла свого 7-річного брата та трьох сусідських дітей і піднялася з ними на горище.
Олена Бендик з Чернігівщини. У потязі «Ніжин-Київ» реанімувала чоловіка, в якого зупинилося серце.
Киянин Річард Горда. 21 березня за допомогою спінінга підтягнув 11-річного хлопчика до берега, якого на крижині віднесло приблизно на 20 м від краю річки.
Сергій Тимошенко з Запорізької області. Врятував двох дітей віком 1 та 5 років на пожежі, через вікно потрапивши в палаючий будинок та навпомацки знайшовши дітей, які вже були без свідомості.
Ірина Лисенко та Віктор Терновцов з Черкащини. Під час відпочинку біля водойми Ірина витягла з води жінку, що тонула, а Віктор успішно реанімував потерпілу.
16-річна Анна Столярук з Донецької області. У селі  Приазовське  врятувала під час пожежі у власному будинку  шістьох братів та сестер до приїзду пожежно-рятувальних підрозділів.
Олександр Соколов, житель м. Кривий Ріг. Побачивши, що   пасажиру його маршрутного таксі стало зле, висадив інших  та доправив постраждалого до найближчої лікарні. Для цього йому знадобилося 4 хвилини.
Людмила Сіманенко, пенсіонерка з Миколаївщини. 18 серпня врятувала під час пожежі трьох сусідських дітей – дівчаток-близнят 2016 року народження та їхню сестричку 2018 року народження.
Дитячі анестезіологи Юрій Голінка та Сергій Цісарський, тернополяни, які врятували під час відпочинку трирічну дівчинку, яка тонула в басейні аквапарку.
Як бачимо, щоб здійснити героїчний вчинок, не потрібно володіти супер силою чи мати надзвичайні здібності, а просто не бути байдужим до навколишнього світу, радо йти на допомогу.
Іноді навіть добре слово чи щира усмішка рятують життя.