Повідомити новину

Поширити:

Вареники не вараниці
Їх ліпили жінки й молодиці,
Жіночки із Дубівців
Для воїнів-захисників.
30 січня уже п’ятий рік поспіль у Байковецькій громаді працювала «Фабрика» різдвяного вареника.  Її мета – виготовити і відправити нашим воїнам на схід України традиційні смаколики. У с. Дубівці в шкільній їдальні кипіла робота, адже хотіли приготувати українських національних смаколиків якнайбільше. Понад 30 жінок різного віку прийшли допомогти. Як розповіла завідувач комунального закладу «Сільський клуб с. Дубівці» Оксана Лемішка: «До процесу виготовлення смаколиків були залучені майже усі сільські родини. Керівник ТОВ «Агрокомплекс» Григорій Пінязь дав для доброї справи муку, підприємець, депутат Байковецької сільської ради Тарас Уніят – олію, відра для вареників придбав староста Володимир Гуль, картоплю вже варену зі смаженою цибулькою, яйця і смалець зі шкварками принесли жителі села. Дійство вдалося на славу, виготовили п’ять тисяч вареників. Минулого року в Дубівцях наліпили близько трьох тисяч, а в попередні три роки виготовляли вареники в Шляхтинцях і Лозовій спільно з жителями всіх сіл Байковецької громади. Цьогоріч газдині 15 сіл, що належать до Байковецької ОТГ, приготували 50 тисяч вареників для захисників України».
Дубівецькі господині завжди славилися своєю майстерністю, вмінням робити фантастичну випічку, аромат від тістечок доносився з вікон такий, що можна збожеволіти, тут упродовж віків випікали чи не найсмачніший хліб, готували найрізноманітніші страви, ну і, звичайно, як без традиційних вареників.
Вареники з картоплею, з сиром у маслі,
Ох, які ж бо ви, насправді, в Дубівцях прекрасні!
Отож на «фабриці» працювали: Оксана Лемішка, Оксана Козіброда, Ольга Павлюк, Марія Бучковська, Леся Олексів, Галина Дума, Оксана Карман, Оксана Лучкевич, Ольга Вівчар, Надія Галапуп, Галина Уніят, Надія Кіндзерська, Галина Кривенька, Ольга Волошин, Зоряна Дума, Марія Боднарчук, Оксана Зазуляк, Марія Каплун, Лариса Лучкевич, Ольга Качка, Лариса Дольна, Ольга Яцюк, Марія Кирилюк, Леся Руда, Марія Каплун, Софія Невідома, Катерина Волошин, Олександра Кулик, Ольга Білик, Марія Прокопів, Оксана Скоробогата, Анастасія Дума.
Деякі дубівецькі господині через пандемію коронавірусу ліпити вареники вдома.
Ну і, звісно, який же міг бути виробничий процес без колядок і священника церкви св. Архістратига Михаїла о. Андрія Яцюка. Без нього у Дубівцях не відбувається жоден поважний захід, він і дійство освятив, і тісто вправно місив. Так з колядками і жартами, на кшталт: «Бо вареник без сметани – як священник без сутани» навіть і не помітили, як минув час за роботою. А найголовніше – усі отримали велике задоволення від того, що хоч трішки, але допоможуть нашим воїнам-захисникам. Адже ті, хто нині на на передовій та захищають нас, чи не найбільше потребують підтримки.
Віктор КАРПОВИЧ