Вихованець Бучацької ДЮСШ Юрій Морський став переможцем Всеукраїнських змагань з важкої атлетики «Хто ти, майбутній олімпієць?» серед юнаків та дівчат до 15-ти років. Такий турнір 11-14 липня проходив у Скадовську Херсонської області під егідою Міністерства молоді та спорту України, Національного олімпійського комітету України та ГО «Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос».
У змаганнях взяли участь 192 учасників з 16 областей України. Тернопілля представляли вихованці Бучацької та Хоростківської ДЮСШ. Варто зазначити, що юні спортсмени з Тернопільщини здобули престижні призові місця. Зокрема, у підсумковій таблиці змагань, за результатами виступів, важкоатлети здобули одну золоту та три срібних медалі, зрештою наша область посіла третє місце, поступившись Луганській (І місце) та Одеській (ІІ місце) областям.
Щодо докладних результатів наших юних важкоатлетів, то, як повідомили у Бучацькій міській територіальній громаді, Юрій Морський змагався у ваговій категорії 81 кг. Його результати: ривок – 86 кг, поштовх – 102 кг (у сумі 188 кг). Чимало зусиль доклали до цього здобутку тренери Ярослав Козюпа та Ігор Павликівський.
Срібними призерами турніру стали важкоатлети з Бучача:
– Павлюх Денис – вагова категорія 49 кг, 50 кг, ривок, 58 кг, поштовх, в сумі 108 кг; здобув ІІ місце, молодший на рік від своїх суперників;
– Павлюх Максим – вагова категорія 61 кг, ривок, 86 кг, поштовх, у сумі 163 кг; здобув ІІ місце;
– Нановський Назар – вагова категорія 81 кг, 82 кг, ривок, 100 кг, поштовх, у сумі 182 кг; здобув ІІ місце.
Свою лепту у загальний результат команди внесли також:
– Морпак Володимир – вагова категорія 55 кг, 45 кг, ривок, 57 кг, поштовх, в сумі 102 кг;
– Матура Іван – вагова категорія 61 кг, 38 ривок, 49 кг, поштовх, в сумі 87 кг.
У сонячний Скадовськ разом із юними спортсменами вирушив тренер Ярослав Ваверчак з Хоросткова, а його заступником на час змагань став ще зовсім молодий, та водночас талановитий і надзвичайно відповідальний важкоатлет Ігор Півторак з Бучача, неодноразовий призер обласних і Всеукраїнських змагань, кандидат в майстри спорту, один з кращих студентів Львівського державного університету фізичної культури.
«Хлопцям дуже сподобались змагання. Вони мужнього боролися за призові місця. Хотів би окремо подякувати як бучацьким, так і хоростківським важкоатлетам, зокрема Олександру Остафійчуку, Петру Ковальчуку, Михайлу Старейку, Роману Мадаю, вони усі молодці. Окремо розповім про свого заступника – Ігоря Півторака, він в усьому мені допомагав, готував спортсменів, підтримував їх. Не можливо було не помітити, який авторитет він має, як до нього прислухалися усі хлопці. Він для них – яскравий приклад молодого успішного спортсмена. Радив би міській раді пригледітись до талановитого юнака, впевнений, на нього чекає успішна тренерська кар’єра», – розповів тренер Хоростківської ДЮШС.