Повідомити новину

Поширити:

Із 20 по 30 вересня в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці триватиме традиційна декада відкритих дверей, приурочена до Всеукраїнського дня бібліотек. У ці дні ми віддаємо данину уваги читачам, авторам, згадуємо про роль читання в житті сучасної людини, а також відкриваємо перед відвідувачами високу місію бібліотеки: просування якісних інформаційних ресурсів, сервісів і послуг для стимулювання творчості, інтелектуальних інновацій, забезпечення простору для неперервної самоосвіти, організація різноманітних соціокультурних заходів.
Запрошуємо тернополян і гостей міста взяти участь в оглядових бібліотечних екскурсіях, відвідати презентації, творчі зустрічі, тренінги, клубні заняття, ознайомитися з літературними новинками, погортати періодичні й нові видання, представлені на книжкових полицях, переглядах, виставках.
Під час традиційної щорічної акції «Пробачимо боржникам: бібліотечна книга повертається до рідного дому» користувачі бібліотеки, які з різних причин заборгували літературу, зможуть повернути її без сплати пені.
Акція «Подаруй бібліотеці книжку» дасть можливість усім бажаючим зробити внесок у збагачення фонду книгозбірні. Й надалі в рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» триває збір літератури для воїнів 44-ї окремої артилерійської бригади м. Тернополя.
20 вересня о 14:00 працівники відділу літератури з мистецтва запросять на вечір-портрет «Життя як спалах», присвячений 125-річчю від дня народження українського художника-монументаліста, живописця й книжкового графіка, молодшого брата  Михайла Бойчука — Тимофія. У заході візьмуть участь науковий співробітник Тернопільського обласного художнього музею Вікторія Козловська та викладачі й студенти факультету мистецтв ТНПУ ім. В. Гнатюка.
21 вересня  о 12:00 у відділі сільськогосподарської літератури відбудеться презентація книжки «На бджолиному крилі» знаного українського бджоляра, почесного пасічника України Омеляна Мирославовича Мандзюка. Видання побачило світ за сприяння Тернопільської обласної спілки пасічників у бібліотечці газети «Сільський господар». Серед гостей зустрічі — заслужений журналіст України Петро Гудима.
22 вересня працівники відділу сільськогосподарської літератури запросять на день періодики на тему «Фермерство — особливий вид підприємницької діяльності на селі». До уваги відвідувачів — численні публікації про життєві будні, досягнення й проблеми українських фермерів на сторінках фахових журналів і газет — «The Ukrainian Farmer», «Агроном», «Плантатор», «Агросвіт», «Садівництво по-українськи», «Наше птахівництво», «Сільські вісті» та інші.
Цього ж дня о 14:30 у читальному залі відбудеться вечір-спогад про письменника Олексія Попадюка та презентація його книжок. Тернопільський вуличний письменник Олексій Попадюк усе життя пропрацював слюсарем, писати почав у зрілому віці, заробляв на друк наступної книжки, продаючи тиражі попередніх своїх романів. Його книжки — про події в Галичині, які відбувалися 70 років тому. Герої романів тернополянина схожі на нього, бо діють так, як міг би вчинити він сам.
А вже о 16:00 наші краяни Сергій та Андрій Синюки у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії презентуватимуть нову книжку «Три служби Генрика Сенкевича». Це український погляд на творчість письменника, що став королем польського історичного роману і… заручником цього жанру. Видання зацікавить як шанувальників творчості Генрика Сенкевича, так і тих, хто тільки починає знайомство з його доробком.
23 вересня – день періодики «Винахідництво: ідеї та втілення». До уваги користувачів книгозбірні — тематична експозиція нових надходжень із питань інтелектуальної власності, огляд літератури на тему «Винахідництво в Україні». До уваги відвідувачів -наукові, науково-методичні та нормативно-методичні видання із фонду відділу технічної літератури. Для студентів буде проведено екскурсію бібліотекою.
Цього ж дня о 13:00 працівники читального залу книгозбірні запросять на творчу зустріч і презентацію соціального детективу «Тенета 2.0» кременчанина Віктора Янкевича. Книжка побачила світ у тернопільському видавництві «Навчальна книга — Богдан» у 2021 році. До написання роману «Тенета 2.0» автора наштовхнула соціальна реклама про торгівлю людьми. Усі детективи Віктора Янкевича засновані на реальних подіях.
Ви готові до мандрівки у часі Америкою першої половини 20-го століття? Поринути в ритми «епохи джазу» запросять о 14:00 працівники відділу літератури на ретро-вечірці «Відлуння епохи джазу», присвяченій 125-річчю від дня народження Френсісa Скоттa Фіцджерaльда (1896—1940) — американського письменника, автора численних оповідань і ромaнів про покоління «епохи джазу», яскравого представника так званого  «втраченого покоління».
О 18:00 у рамках занять клубу «Світло надії» відбудеться школа пацієнтів для жінок, які побороли рак молочної залози, та членів їхніх сімей (за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів України). Організатори заходу — Тернопільська ОУНБ, ГО «Амазонки Тернопілля» та ВГО «Разом проти раку». У школі пацієнтів можна буде поспілкуватися та отримати  кваліфіковані поради лікарів, психологів, волонтерів. Гість заходу — Лариса Лопата, голова ВГО «Разом проти раку».
24 вересня о 15:00 у відділі міського абонементу відбудеться презентація книжки науковця, письменника, громадського діяча, заслуженого діяча мистецтв, тернополянина, удостоєного зірки на тернопільській Алеї зірок, Олега Германа «Барви погляду». Видання побачило світ цього року у видавництві «Джура».
28 вересня об 11:00 за участю працівників бібліотеки на базі Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв відбудеться день фахівця на тему «Електронні технології: практика ефективного використання в бібліотечно-інформаційному обслуговуванні користувачів».
Другий рік поспіль Тернопільська ОУНБ є офіційним хабом Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта». 28 вересня від 11:00 до 13:00 у Регіональному навчальному центрі бібліотеки відбудеться заняття з курсу з комп’ютерної та інтернет-грамотності, в основі якого — цикл тренінгів, що базується на спеціально розробленій, адаптованій до українських реалій методиці реалізації проєкту «Рамка цифрових компетентностей для громадян України (DigComp UA for Citizens)».
29 вересня в читальному залі технічної літератури — день інформації «Про цифрове сучасне і майбутнє», у рамках якого діятиме експозиція-перегляд новинок і фондових видань, що охоплюють весь діапазон інформаційно-комп’ютерних технологій, тематичний огляд літератури та екскурсія бібліотекою.
30 вересня в ефірі радіо «UA: Суспільне мовлення» прозвучить виступ головного бібліотекаря відділу технічної літератури Людмили Шатарської «Нові можливості відділу технічної літератури в наданні інформаційних послуг», яка ознайомить слухачів з історією бібліотеки, ресурсами відділу, інформаційно-бібліографічною та просвітницькою діяльністю.
Цього ж дня о 12:00 шанувальників вітчизняного детективу запрошуємо в сектор періодики на творчу зустріч із лікарем, майстром детективного жанру й  поетом-піснярем  Олексієм Волковим. Впізнаваність і популярність лауреату спецвідзнаки «Золотий пістоль» (2013) принесли романи «Виконавець» (2001, Гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Золотий бабай») та «Вовчий місяць» (2015), що був відзначений спеціальною відзнакою «Гранд-коронація».