Повідомити новину

Поширити:

Міністерство праці, родини та соціальної політики Польщі пропонує оновити закон “Про промоцію працевлаштування”, яким передбачається істотна зміна процедури працевлаштування українців. Як повідомляє “Європейська правда”, про деталі запропонованих змін в інтерв’ю газеті “Наш вибір” розповіла експерт з питань легалізації перебування, голова Фонду розвитку “Понад кордонами” Ксенія Наранович.
У Польщі вже понад 10 років функціонує система освідчень (декларація працедавця, що він хоче взяти іноземця на роботу, завірена в місцевому управлінні праці – ред.), яка дозволяє громадянам кількох країн працювати до 6 місяців без оформлення дозволу на роботу. Така система діє для громадян Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, РФ та України.
Зміни, які пропонується внести до закону “Про промоцію працевлаштування”, стосуються системи освідчень.
Як пояснює Ксенія Наранович, питання освідчень тепер регламентуватиметься законом, а не наказом. Практика освідчень, яка планувалася як тимчасова, стане постійною.
“У проекті закону обмежується коло юридичних осіб, які можуть оформлювати дозволи на працю, дозволи на сезонну працю (новий тип дозволу, який вводиться згідно з євросоюзною директивою — ред.) та освідчення”, – розповідає експерт. Зокрема, тепер матиме значення, чи мав працедавець проблеми із закладом соціального страхування. Крім того, освідчення стануть платними – 30 злотих (близько 7 євро).
Також згідно із пропонованими змінами у випадку зміни даних працедавця — назви, форми юридичної особи — дозвіл на працю не треба буде змінювати.
“Це, безумовно, полегшення і для польських працедавців, і для іноземних працівників. Натомість інші зміни непокоять”, – зазначає Ксенія Наранович.
Зокрема, у працедавців з’явиться більше бюрократичних обов’язків, що, на думку експерта, збільшить ризик працевлаштування мігрантів “по-чорному”.
Запропоновані зміни до закону “Про промоцію працевлаштування” також передбачають квоти на сезонне працевлаштування іноземців.