Повідомити новину

Поширити:

Нещодавно у храмі села Бодаки Вишнівецької ОТГ відбулося перше Богослужіння українською мовою. 13 березня на зборах релігійної громади святителя Миколая половина віруючих ухвалила рішення про перехід до Православної Церкви України. Наступний крок – заява на реєстрацію громади ПЦУ.
Як розповів настоятель новоствореної парафії протоієрей Олег Кухарук, рішення визрівало не один рік. Зборам передував збір підписів за перехід з Московського патріархату в Українську Церкву. Тоді “за” виступила більша частина громади, проте тепер голоси присутніх поділилися навпіл.
Бодаки – патріотичне село, батьківщина десятків борців за волю України. Кілька років поспіль в урочищі Зімно неподалік Бодаків відбуваються молитовні заходи з ушанування українських героїв. Позаторік у рамках візиту на Тернопілля тут побував Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній. У співслужінні численного духовенства Блаженнійший владика звершив Божественну літургію у місцевій каплиці та освятив хрест на могилі борців за волю України.
Процес поділу й переходу громади відбувся цивілізовано завдяки, зокрема, позиції й авторитету голови ОТГ Володимира Кравця. Досягнуто домовленості про почергові Богослужіння у храмі. У присутності голови громади, старости села та представників обох релігійних громад у храмі провели інвентаризацію.
Загалом від кінця 2014 р. на Тернопільщині 36 парафій УПЦ МП перейшли до ПЦУ, з них 5 – на Збаражчині. Наймасовіший перехід відбувся на Шумщині, де до ПЦУ перейшла 21 парафія.
 
 

Теги: релігія