06.02.2023 04:56

Повідомити про новину

Поширити:

22 лютого у Державному архіві Тернопільської області відкриється виставка «Тут запеклася кров мого народу». Мета виставки – нагадати нашим землякам про трагічні події, які відбувалися 18-20 лютого два роки тому, та вшанувати пам’ять  загиблих.
Епіцентром подій став Майдан у Києві, де у холодні лютневі дні у небо відлетіла Небесна сотня, а вся Україна оплакувала своїх героїв. Серед них були і наші земляки: Войтович Назарій, уродженець с. Травневе Збаразького району, Голоднюк Устим, уродженець м. Збаража, Капінос Олександр, уродженець с. Дунаїв Кременецького району, Костенко Ігор та Мойсей Василь, уродженці с. Зубрець Бучацького району. 5 березня 2014 року з с. Підгороднє Тернопільського району поховали Слободяна Тараса, учасника Майдану у Києві, тіло якого знайшли у лісі на Сумщині. 12 березня під час лікування у Польщі помер Аксенин Василь, уродженець с. Литячі Заліщицького району, який був важко поранений 29 лютого під час розстрілу демонстрантів.
Ініціатором створення виставки стала заступник директора архіву Оксана Романівна Савчин. Саме вона зібрала документи тернопільського Майдану – вірші, пісні, малюнки тернополян, які усім серцем підтримували революційні події у Києві та відгукувалися на потреби мітингуючих. Світлини архівіста Ігоря Крочака зафіксували історичні події, які відбувалися у Києві та в Тернополі. Вони дають нам можливість відтворити ці події у пам’яті.
В першому розділі представлені світлини, які розповідають про події кінця листопада – початку грудня 2013 року. На світлинах багатотисячне віче «За європейську Україну», яке відбулося 24 листопада. Після кривавих подій у Києві в ніч проти 30 листопада місто мобілізувалося. На Майдан вийшли 40 тис. людей. Тернопільський Майдан став найбільшим після Київського. У цьому ж розділі експонуються документи зі стенду, який був встановлений на Театральному майдані.
В наступному розділі виставки представлені документи, які розповідають про Героїв Небесної сотні, уродженців Тернопільщини. Перед нами постають герої, які у повсякденному житті були звичайними людьми – навчалися в школі, працювали, мріяли про майбутнє…
Запрошуємо всіх небайдужих відвідати нашу виставку та, за можливості, доповнити архівну колекцію новими світлинам, віршами, поділитися своїми спогадами про недалеке минуле.
Стефанія  КОВАЛЬ,
начальник відділу
інформації та використання документів
держархіву області.
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.