08.06.2023 14:18

Повідомити про новину

Поширити:

Щасливе дитинство, веселі ігри, дитячі пустощі, казки на ніч і неодмінно щонеділі похід в дитячий театр. Багато з нас саме таким пригадує своє щасливе дитинство. Надто запам’яталися оті походи в театр. Де ти з широко розплющеними очима поринав у чарівний світ казки, співпереживав героям, вчився чомусь новому, цікавому. Опісля вистави радо обговорював пережиті емоції з друзями… І не віриться, що Тернопільському академічному обласному театру актора і ляльки нещодавно виповнилося 40 років.
«На початку 1980-х на театральній афіші нашого краю з’явилося нове ім’я – Тернопільський обласний театр ляльок. Він народився у місті курбасівських театральних вечорів і цим прирік себе на непростий шлях до успіху і слави. Кожен у житті робить перші кроки. Театр робив їх у мистецтві, шукав неповторну тему, свого драматурга, свого глядача. З чого розпочинається театр для нас, тернопільських лялькарів? Звичайно, з глядачів, яких треба зацікавити і виховати справжніми театралами! Чим є театр для кожного із нас? Відповіді різні… Для творчих обдарованих людей – це покликання! Хтось знайшов себе в образі героя, хтось отримав радість від спілкування з однодумцями, хтось – душевний спокій… Все це об’єднує людей з єдиною метою – творити мистецтво! Це – місток поколінь, творчих особистостей, працівників різних професій, де кожний залишає свій слід талантом, власним розумінням і відчуттям краси, прагнучи поділитися духовним наповненням та знаннями з іншими – з тими, які прийдуть пізніше та, оцінивши цей безцінний дар, зможуть додати щось від себе для майбутніх поколінь», – зазначив директор театру, художній керівник, заслужений діяч мистецтв України, Іван Шелеп.
Святкування ювілею було надзвичайно довгоочікуваним не лише для самого колективу театру, а й для дорогих гостей, поціновувачів талановитої гри акторів. З цієї нагоди у театрі відбувся прем’єрний показ вистави М. Гушньовської «А хай то качка копне», режисер–постановник – Н. Лапунов.
Глядачі були захоплені, адже вистава виявилася не лише цікавою, пригодницькою, смішною, а й надзвичайно повчальною, змусила задуматися над життям як малого, так і дорослого.
До слова, на дійстві були присутні високоповажні гості. Зокрема, голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко радо поділився спогадами про своє перше знайомство з ляльковим театром.
«Вже впродовж 40 років Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки дарує позитивні емоції і посмішки малечі та дорослим. Переступаючи поріг театру, ніби повертаєшся у дитинство.
Пригадую, як понад 30 років тому, ще відвідуючи дитячий садочок, я вперше сюди прийшов. Відтоді завжди любив театр актора і ляльки, а тепер на його веселих, добрих казках та історіях виховуються мої діти.
Щиро дякую акторам за ті неймовірні емоції, які вони дарують нашим діткам, показуючи їм, що таке дружба, вірність, добро, справедливість і порядність. Ви – справжні ентузіасти, які самовіддано роблять улюблену справу. Бажаю вам творчого натхнення! Бережіть любов і жагу до своєї роботи, до глядача, до дітей», – сказав Михайло Йосипович.
Заступник голови Тернопільської обласної адміністрації Віктор Устенко нагородив акторів театру подяками та грамотами і подякував за щасливі миті дитинства для тернопільської малечі.
«Цей зал збирає сотні дітей за переглядом таких вистав, як «Кіт у чоботях», «Бременські музиканти», «Таємничий гіпопотам», «Шукай вітру в полі». Для кожного маленького глядача ви даруєте справжнє свято. Актори у виставах показують дітям, що таке дружба, вірність, добро, справедливість і порядність. Впевнений, презентована вистава посяде достойне місце в репертуарі театру та в серцях глядачів. Щиро дякую за неймовірні емоції», – зазначив Віктор Устенко.
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.