10.12.2022 08:27

Повідомити про новину

Поширити:

8 серпня масштабно й грандіозно святкували дні сіл та громад у багатьох населених пунктах Тернопільщини. І хочемо запевнити вас, що що дні населених пунктів таки вирізнялился між собою. Але що було спільним, то що під час святкувань було велелюдно, весело і що всюди завалялися від найменших до поважних жителів сіл та гостей.
Більче-Золоте відсвяткувало день народження
На стадіоні Більче-Золотецького парку в теплій родинній атмосфері пройшло святкування дня села, адже цього дня окрім мешканців села та громади, до свого рідного куточка  приїхали і його уродженці. Щоб загадати свої дитячі стежки, щоб поспілкуватися і порадіти із своїми земляками.
На всіх чекали дитячі атракціони, фотозона, кінна карета для прогулянки парком, виставка ляльок-мотанок майстрині Катерини Бутовської.
Святковий концерт підготували місцеві аматори, яких гучними оплесками зустрічали присутні.
Гарним подарунком для більчанців від ТОВ «Корпорація «Колос-ВС» з нагоди Дня села був виступ заслуженого артиста України Олександра Зайченка, народних артистів України Алли Попової та братів Дмитра та Назарія Яремчуків.
Свято закінчувалось, та людям не хотілося розходитись по домівках, адже позитивні емоції і радість переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини в Більче-Золоте. То ж продовжилося воно святковими народними гуляннями та запальними танцями.
Гудів весь Губин і окружні села,  бо День села гуляли всі весело… 
У Золотопотіцькій громаді по-справжньому вміють святкувати Дні сіл, які тут завжди відбуваються колоритно і весело. Організатори у запрошені зразу зауважили, щоб «мали з собою гарний настрій, мішок грошей, дві пари капців, і моцні долоні для аплодисментів…». Так справді, у селах поблизу Дністра як святкують, то фест, а коли працюють, то вміло. Та що тут казати, було моцно і файно. А співали і танцювали так, що чутно було на Червоній горі.
Підгороднянська громада велелюдно відзначила день громади і 780-річчя села Домаморич. Біля стадіону у с. Домаморич грала муніципальна духова оркестра «Оркестра Волі», потім відбувся концерт аматорів  Підгороднянської громади та запрошених гостей. Мешканців села, громади та гостей святкування частували борщем, грибною юшкою, пловом і баношем. Працювала виїзна торгівля. Для дітей діяли розваги з аніматорами, різноманітні атракціони. Спеціальним гостем фестивалю став вокальний квартет «Акорд». Зрештою, кожен знайшов собі на цьому святі розвагу до душі: охочі до фотосесій збиралися біля фотозони, а хтось підтягувався ближче до імпровізованої кухні, звідки смачно пахло різноманітними стравами, малеча розважалася на атракціонах, ну а молодь із нетерпінням поглядала на годинники, бо ввечері були танці.
Весело відсвяткували День села у с. Котівка, що на Густинщині. Тут відбувся конкурс дитячого малюнка на асфальті, функціонували різноманітні розваги для дітей. Потім тривав насичений святковий концерт під час якого частували юшкою. Завершилося свято молодіжною дискотекою.
Поблизу стадіону відсвяткували День села у Кровинці, що на Теребовлянщині. Тут відбувся святковий концерт, розіграш цінних призів, діяли розваги для дітей, працювали дитячі аніматори, виступав театр тіней, були й танці. Окрім того тут була проведена благодійна ярмарка, під час якої усі зібрані кошти передані на лікування 3-х річної односельчанки Вікторії Луцків.
Минулої неділі святкували й День села Угринь Заводської громади, яке після святочного богослужіння розпочалося з презентація зі створення молодіжного простору в Будинку культури (Контінентал Фармерз Груп, Будуємо Україну разом та Заводська селищна рада). Окрім того жителі села, громади та гості свята щиро підтримували місцевих виконавців під час концерту. Діяли дитячі атракціони, присутніх пригощали фірмовою стравою – засипана капуста та пампушками по-угринськи, функціонували цікаві фотозони, відбувалися й інші розваги, а закінчилося святкування дискотекою.
День села масштабно відсвяткували у Катеринівці, що на Кременеччині
Мешканці Катеринівки та гості свята мали можливість подивитися концерт, послухати пародиста «Дзідзьо» та виступ популярного гурту «Лісапетний батальйон». Діяла виїзна торгівля, тож учасники свята змогли поласувати крафтовими напоями, стравами української кухні, східними солодощами. Для дітей діяли безкоштовні атракціони. Проводилися різноманітні конкурси. На завершення свята була дискотека. Спонсором такого дійства стало підприємство «Профагротрейд», яке навіть подбало підвезення мешканців сусідніх сіл до Катеринівки.
Весело та цікаво відбувалися Дні сіл й уінших громадах Тернопільщини, зокрема у Великих Чорнокінцях, що на Чортківщині під назвою «Моє село – моя маленька Батьківщина»; Котівці, що на Гусятинщині, де мешканців населеного пункту забавляли Копичинецькі колективи центру культури і дозвілля та підростаюче талановите покоління села; Старому Скалаті, там справді було дуже гарно, людно і весело! Кажуть, щось там десь щось бракувало, але ніби й нє навіть «Цигани» були, за якими малеча також пробувала підбрикувати. Як кажуть бавилися всі і дорослі й малі; гарне й гостинне свято було й у Іванківцях, що на Лановеччині; у с.Киданці Збаразької громади, де відбувся 5-й Всеукраїнський сільський фестиваль мистецтв «Киданецький піснецвіт» присвячений 30-річчю незалежності України, Іване-Пусте, що Борщівщині та інших селах області. Що й казати, але таки мальовничий, гостинний та талановитий край наше Тернопілля, а основне, що найрідніший.
 
 
 
 
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.