Повідомити новину

Поширити:

Гуртківці місцевого «Музею хліба», що на Борщівщині, презентували традиції свого села та спекли унікальний коровай за рецептом місцевих господинь.
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді наприкінці 2020 року провів фінальний етап Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності – українська паляниця».
Цей захід має на меті залучити дітей і молодь до активної пізнавальної, пошукової та трудової діяльності, сприяти збереженню історичної пам’яті, популяризації народних традицій як безцінної історичної спадщини, підтримати соціальну активність учнівської молоді, вивчати і поширювати досвід роботи музеїв хліба у школах.
Участь у фінальному етапі фестивалю взяли 17 команд із 10 областей України. Презентували регіональні традиції, обрядовий хліб із різних куточків країни, розповідали про роботу музеїв хліба у школах.
Музеєзнавці Гуштинської ЗОШ І-ІІ ступенів Скала-Подільської ОТГ Владислава Бойчук, Ірина Вонсович, Ангеліна Чіпак, Вікторія Лукаш взяли участь у другому етапі Всеукраїнського фестивалю і здобули блискучу перемогу. Команду нагородили дипломом І ступеня Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України.
У номінації «Виставка-презентація обрядових хлібних виробів регіонів України» наші музеєзнавці теж вибороли перше місце і нагороджені відповідним дипломом.
За моральну і матеріальну підтримку висловлюємо щиру вдячність Василю Градовому, керівнику ПАП «Дзвін», який силу своїх рук, натхнення і душу віддає землі. Надзвичайна подяка виконавчому директору ПАП «Дзвін» Олегу Гундзику, підприємцю Анатолію Полевому, голові Скала-Подільської ОТГ Ігорю Лободі, старості села Гуштин Тетяні Білик, батькам наших вихованців, дирекції школи.
Щиро бажаємо усім – хай пахучий хліб буде у кожній українській родині і в будні, і у свята. А ми і надалі продовжуватимемо нашу дослідницьку роботу і розвиватимемо наш шкільний музей «Історія хліба».
Ганна ВЕРИГА,
 керівник музею «Історія хліба» Гуштинської ЗОШ І-ІІ ступенів Скала-Подільської ОТГ