gazpostach

Підсумували досягнення нинішнього року і накреслили плани на майбутнє



У Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася прес-конференція начальника управління Олега Яремка.

У заході взяли участь керівники державних лісогосподарських  підприємств, директор громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» Андрій Об’єщик,  директор громадської організації «Мисливська стріла» Володимир Сосновий, представник громадської організації «Екоальянс» Олександр Філь, журналісти, представники телебачення та громадськості. Були запрошені і працівники інформаційного порталу “СТОПКОР” та Михайло Іваненко, але у залі вони так і не з’явилися.

На прес-конференцію було винесено низку важливих питань, зокрема про підсумки роботи лісового господарства за 11 місяців 2020 року, про охорону лісу від незаконних рубок. Також обговорили проблемні питання лісової галузі.

Як зазначив Олег Яремко, Тернопільщина – малолісиста область. Лісами зайнято всього 13,3 відсотка земель. Останніми роками вдалося збільшити площі лісів на понад п’ять тисяч гектарів за рахунок малопродуктивних та деградованих земель несільськогосподарського призначення. Три роки тому висадили 61 гектар нових лісів, торік — 151 гектар, а цього року — 251 гектар. Це — другий показник в Україні. За 2020 рік лісогосподарські підприємства повністю виконали всі заходи з ведення лісового господарства. Вирощено посадкового матеріалу 5,5 млн шт., висаджено 2,5 млн шт. посадкового матеріалу на площі 611 га та вирощено із закритою кореневою системою 255 тис. шт.

Податкове навантаження, з яким працюють лісівники України, доволі велике. Щороку державні лісгоспи, які координує Тернопільське ОУЛМГ, сплачують до бюджетів всіх рівнів понад 100 млн грн. Більша частина цих коштів залишається на місцях та йде на розвиток громад. Коли зрізуємо деревину, з кожного кубометра платимо податок. Крім того, ще й податок на прибуток, а це – 90%. Наші керівники і працівники вміло організовують роботу, адже вони дають раду, як би важко не було.

В обласному управлінні та держлісгоспах створені рейдові бригади, які працюють як удень, так і вночі. Рейди проводять спільно з представниками Національної поліції. Здійснюється охорона лісу від незаконних рубок, а у передноворічний період – і охорона від незаконних рубок ялинок та рейди з метою боротьби з браконьєрами. Зазначимо, що цього року було проведено 68 рейдів.

Реалізація лісопродукції покупцям відбувається через електронні біржові торги, за винятком установ соціальної сфери та населення. У всіх лісогосподарських підприємствах ведеться 100% електронний облік деревини. Нагадуємо, в облуправлінні створено “Єдине вікно” з видачі сертифікатів про походження лісопродукції.  Тут мисливці можуть скласти екзамен та отримати посвідчення мисливця і контрольну картку добутої дичини для полювання.

На прес-конференції присутні мали можливість поставити питання начальнику управління чи керівникам лісгоспів. І кожен на своє питання отримав відповідь та чітке  роз’яснення.

Також начальник управління висловив подяку працівникам лісової галузі за виконану упродовж року роботу, бо відколи почався карантин, вони не сиділи вдома, а працювали, висадили всі заплановані ліси. Олег Яремко побажав усім міцного здоров’я і родинного затишку. Щасливого і успішного 2021-го року і веселих Новорічно-Різдвяних свят!

 Прес-служба Тернопільського ОУЛМ

 









Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*