28.02.2024 01:01

Повідомити про новину

Поширити:

Про це повідомила  в. о. начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Алла Якубовська під час зібрання, на якому доповіла про підсумки роботи органів Пенсійного фонду  області за минулий  рік, наповнення бюджету фонду та реалізації державної політики у галузі пенсійного забезпечення.
Середній розмір пенсії в області станом на 1 січня 2016 року становить 1418,4 грн., у працюючих пенсіонерів – 1532,98 грн.
– Протягом минулого  року, – зазначила Алла Якубовська, – своєчасно та у повному обсязі забезпечено фінансування на виплату пенсій. На пенсійні виплати спрямовано 5222,5 млн. грн. Видатки за рахунок власних коштів склали 4257,8 млн. грн., або 81,5 %, за рахунок коштів Державного бюджету – 963,6 млн. грн., або 18,5 %. Порівняно з попереднім  роком торік видатки на пенсійні виплати зросли на 8 відсотків.
Основним джерелом надходження коштів для виплати пенсій були і залишаються кошти від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, адміністрування яких здійснюють органи Державної фіскальної служби в області.
На зібранні було зазначено, що в усіх управліннях органів Пенсійного фонду області функціонують громадські приймальні за принципом “єдиного вікна”, у яких за 2015 рік зареєстровано 124 тисячі звернень, надано майже 160 тисяч  консультацій та  роз’яснень.
Участь у нараді також взяли перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак, голова обласної ради професійних спілок Андрій Присяжний, директор департаменту соціального захисту населення  облдержадміністрації Вадим Боярський.
 
 
Галина ВАНДЗЕЛЯК