Повідомити новину

Поширити:

Більшість господарів надають перевагу теплицям або плівковим прикриттям, адже такий спосіб вирощування овочів прискорює їх достигання на три, а той більше тижні. Як вирощувати огірки у теплиці, щоб мати добрий урожай?

Марія ГРУШКО, Тернопільський район

Вирощувати огірки у теплиці неважко, потрібно знати технологію і підбирати певні сорти – швидкодостиглі, ранні, салатні, з тонкою шкіркою. Добрі врожаї у гідридних сортів «кріспіна», «зозуля», «капрікорн», «мозаїк», «легіон», адже вони – самозапильні, «крістіна» добре зберігається, інші сорти більш придатні для салатів, мають гарний товарний вигляд.
Огірки вимогливі до вологи, особливо під час цвітіння і плодоношення. Однак, на початку цвітіння поливи краще скоротити, а потім знову посилити – це сприяє швидшому утворенню плодів. При жаркій погоді разом з рясними поливами поєднують часті обприскування. Якщо у теплиці температура 30 градусів, поставте ємності з водою. Адже різкі перепади денних і нічних температур – причина погіршення смакових якостей огірка. Також ці овочі не терплять протягів. Щоб листя не були колючим, рослини обприскайте розчином сечовини – 1 ст. л. на 10 л води, а вже після збору зеленців – настоєм коров’яку. Підвищений вміст у повітрі вуглекислоти прискорює дозрівання плодів і збільшує врожай. Тому в теплиці також ставте ємність з коров’яком, час від часу перемішуючи його.
Пришвидшить достигання такий розчин: на 20 л води взяти 1 скл. сечовини, 2 скл. – суперфосфату, 6 скл. – попелу, заповнити травою та закрити кришкою. Настоювати 5-6 днів. Для поливу рослин розбавити водою з розрахунку 1 л настою на 10 л води.
Частіше застосовуйте зелене добриво: 1 кг подрібненої зеленої трави залийте 10 л гарячої води і залиште настоюватися добу, процідіть і поливайте огірки з розрахунком 3-4 л на метр квадратний.
Після різкого похолодання рослини обприскують імуноцітофітом або цирконом, у теплиці ставлять гарячу воду, чи кладуть нагріту цеглу на металеві листки. Також можна використовувати настій цибулиння. Для цього 0,5 кг лушпиння прокип’ятити у 10 л води, настояти 12 годин. При обприскуванні розбавити водою в пропорції 2:10.
Зауважте, що ідеально висівати чи висаджувати розсаду огірків у відкритий грунт, коли температура вище 15 градусів, бо ця культура любить «теплі ноги».

Теги: господар