У стартовому поєдинку третього кола регулярного чемпіонату України серед чоловічих команд Суперліги Паріматч, «Тернопіль» впевнено здолав першоліговий склад «Харківських соколів» – 102:47. Ця перемога стала другою поспіль над харків’янами, адже кількома днями раніше жовто-зелені на виїзді теж здолали представника Слобожанського краю з великим рахунком 103:81.
Те, що у міцного представника провідного дивізіону чемпіонату не буде проблем з юнаками харків’ян, було очевидним ще до початку боротьби. Основний склад «Харківських соколів» опинився на карантині, а тому тягар турнірної боротьби впав на плечі резерву. І потрібно сказати, що саме тренер тернополян Дмитро Забірченко першим узяв хвилину перерви у матчі вже на його початку. Йому не сподобалося те, наскільки спокійно гравці починали зустріч. Після настанов хлопці взялися за справу. Першу чверть вони виграли з 22 очками переваги, а на велику перерву вже мали 37 очок відриву. «Тернопіль» домінував на майданчику впродовж усього ігрового часу. При цьому в команді тримали на думці наступний поєдинок баблу в Києві, у якому вже за добу доведеться грати проти «Дніпра».
І суперники без зайвої адаптації одразу поринули на повних швидкостях у «зарубу». Стрімкі прориви під кільце комбінували з дальніми кидками. Успішнішими на початку зустрічі були тернополяни. Олександр Кольченко з Андрієм Кальниченком реалізували на двох чотири з п`яти загальнокомандних триочкових. Відтак стартову чверть баскетболісти Дмитра Забірченка виграли з різницею 11 очок. Та вже з початком другої 10-хвилинки дніпряни змінили перебіг боротьби. Щільним захистом повністю перекрили кисень супернику, впевнено відіграючи відставання. «Дніпро» мав 6 очок переваги.
Та після перерви «Тернопіль» повернув інтригу, вирівнявши гру та перехопивши перевагу в рахунку. Заключну чверть суперники розпочинали майже за очкової рівноваги. А драматична розв’язка настала на двох останніх хвилинах поєдинку. Гравці «Дніпра» були влучнішими, тож вирвали перемогу з перевагою в один бал – 82:81.
Цей результат гравець «Тернополя» Андрій Агафонов згадав на прес-конференції уже після наступного поєдинку з «Черкаськими мавпами»: «Не пощастило з «Дніпром», а може в головах баскетболістів ще була вчорашня гра».
Вдалі початок і кінець матчу дали змогу «мавпам» перемогти «Тернопіль» – 86:68. Черкащани розпочали з ривка +10. На це Дмитро Забірченко відреагував тайм-аутом і він допоміг. «Тернопіль» почав набирати бали, але не так продуктивно, як цього хотілося б головному тренеру. Про гойдалковий перебіг матчу свідчать рахунки чвертей – 19:12, 24:19, 16:19, 27:18. Після вдало проведеної третьої чверті, здавалося, що у заключній тернополяни будуть нарощувати оберти, але… Свою найкращу чверть у матчі провели саме «Мавпи».
На підсумковій прес-конференції Дмитро Забірченко визнав: «Ми сьогодні програли в одному – в енергії. Це наша сьома гра за 15 днів. І лише в цьому баблі – три гри за три дні. Додайте, що за два тижні ми два чи три дні були в дорозі. Тому дорікнути хлопцям за програш я не маю жодного права. Навпаки, горджуся ними і горджуся тим, як вони відпрацювали ці сім ігор. І дякую за кожну секунду, яку вони віддають боротьбі на майданчику».
Наразі «Тернопіль» закріпився на шостому місці турнірної таблиці. Непогано, як для першого сезону серед найкращих команд України. Наступний бабл 26-28 лютого жовто-зелені відіграють знову в Києві. Їхніми суперниками будуть «Київ-Баскет» і «Будівельник».