05.02.2023 12:56

Повідомити про новину

Поширити:

афіша1На Благовіщення, 7 квітня, відбудеться  сольний концерт вокалістки обласної філармонії, лауреата  всеукраїнських та  міжнародних конкурсів  Наталі ПРИСІЧ.
– Наталю, ваш голос нині зачаровує багатьох. З чого усе починалося?
– Паралельно з навчанням у середній школі я закінчила музичну школу по класу скрипки. Після 9 класу вступила до Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької на відділення співу по класу вокалу до педагога Валентини Сергіївної Болотної. Згодом – до Львівської музичної академії ім. М. Лисенка на відділення вокалу  по класу оперного співу до професора,  народного артиста України, нині вже покійного, Ігоря Федоровича Кушпера. Завжди багато вчилася і нині продовжую вдосконалювати свою майстерність. Найголовніше – співати серцем.
– Як потрапили у Тернопіль?
– Ми з чоловіком родом з Гусятинського району – я з Хоросткова, він – з Копичинців, тому ми вирішили бути ближче до рідних, хоча мені пропонували роботу у Львові, Києві.
– Знаю, ваш філармонійний репертуар є багатогранним – від романсів, народних пісень до оперних арій. Що будете виконувати на сольному концерті?
– Концерт буде складатися не тільки з оперних арій та дуетів, а й з мюзиклів найвідоміших композиторів «Ветсайдська історія» Бернстайна, «Весела вдова» Легара.  Звучатимуть найкращі арії зарубіжних композиторів-класиків: Россіні, Гунно, Дворжака, Оффенбаха, Пуччіні, інших.
– Пані Наталю, безперечно, у вас дар, даний вам небесами. А у вашій сім’ї були ще музиканти?
– Дар справді від Бога. Але він і генетичний, мій батько був весільним музикантом, грав на ударних інструментах. Моя рідна сестра  Валентина закінчила музучилище, хорове відділення, і два  двоюрідні брати по батьковій лінії також музиканти.  Добре співає і мама. У родині завжди з пошаною ставилися до музики, пісні.
– Ви також мама трьох діток.  І вони мають творчий талант?
– Яринці 15 років, Давиду – 8, Луці – 5 років. Усі діти співучі. Яринка грає на скрипці, Давид –  на фортепіано. Лука – чи не  найголовніший співак, він уже виконує арії італійською, англійською мовами.
– А ви скількома мовами співаєте?
– Оперний спів – то твори світового масштабу різними мовами. Звичайно, найріднішою є українська пісня. Але на сольному концерті звучатимуть твори  італійською, німецькою, французькою, іспанською, англійською та чеською.
Участь у моєму сольному концерті  також візьме симфонічний оркестр під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України  Мирослава Кріля та соліст обласної філармонії  Володимир Шагай. Ведучою концерту буде Адріана Онуфрійчук.
Галина ВАНДЗЕЛЯК

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.