29.01.2023 00:55

Повідомити про новину

Поширити:

14 грудня українці вшановували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Техногенна катастрофа, яка ошелешила світ 26 квітня 1986 року, – це та рана на серці України, яка досі ятрить. Адже наш народ заплатив за неї дуже високу ціну, а жахливі наслідки ми відчуваємо донині.

З перших годин, днів аварії до боротьби з грізним і невидимим ворогом стали українські пожежники, персонал ЧАЕС, військовослужбовці, вчені, медики, будівельники, всі, хто ціною власного здоров’я, а часто і життя, зупиняв поширення радіації. Серед тих відважних людей було багато наших земляків з Тернопільщини. Саме 14 грудня 1986 року завершилося будівництво і прийняття в експлуатацію комплексу захисних споруд над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком.

«Шановні ліквідатори! Ми шануємо ваш подвиг і дякуємо за те, що ви стали на захист не лише української землі, а й цілого світу.

В скорботі схиляємо голови перед пам’яттю всіх, кого назавжди забрав Чорнобиль, – висловив слова подяки голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко. – Сьогодні московський тоталітарний режим знову намагається шантажувати світ, захоплюючи атомні електростанції в Україні. Їх злочинні, терористичні методи не змінюються вже століттями. Але зараз українська нація сильна і об’єднана, як ніколи.  Ми боремося і тримаємо стрій. Ми обов’язково переможемо, щоб раз і назавжди зупинити поширення московитського зла по світу. А пам’ять про ті події, передана з покоління в покоління, нехай вчить нас цінувати власну державу, розбудовувати та зміцнювати її, щоб ніколи більше ніхто не зміг навіть замислити подібного експерименту над нашим народом».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.