Щоб влітку виростити на заміській ділянці великий урожай болгарського перцю, вже наприкінці зими необхідно підготувати ємності, знезаразити ґрунт та перевірити посадковий матеріал на схожість. А з настанням квітня вже можна сіяти насіння на розсаду, а також поливати її – при цьому варто запам’ятати, що вода не повинна бути холодною. theLime вирішив розібратися, які добрива можна вносити прямо в лунку під час посадки.
Про це розповіли на порталі Ukr.Media.
Готуватися до нового дачного сезону бажано ще з осені: для успішного вирощування перцю важливо вибрати відповідний ґрунт (суглинистий або супіщаний грунт) та внести добрива (1 відро компосту та 300 г кісткового борошна на квадратний метр). Навесні можна доповнити їх перегноєм (1 відро) та золою (1 склянка) на квадратний метр.
1. Зола та кісткове борошно
Додаємо в лунку по жмені золи та 2 ст. л. кісткового борошна. Після цього також додаємо компост і городній ґрунт, дотримуючись пропорцій, зазначених вище.
2. Розчин коров’яку
Для підживлення перцю чудово підійде розчин коров’яку: для цього розводимо 0,5 л коров’яку в 1 відрі води. У лунку необхідно влити по 1 літру такого розчину, потім додати перегній та ґрунт (по 400 г).
3. Попіл, лушпиння цибулі та яєчна шкаралупа
Змішуємо по жмені попелу, лушпиння цибулі та яєчної шкаралупи. Цю суміш можна додавати в лунки до розсади томатів для додаткового підживлення.
4. Бананова шкірка
Подрібнюємо шматочки бананової шкірки і додаємо в лунку при висадці. Бананова шкірка містить калій, фосфор і кальцій, що сприятливо впливає зростання рослин.
Також протягом сезону розсаду перцю необхідно підживлювати 2-4 рази. Після висадки рослин поливаємо їх із розрахунку 0,5 л води під кожен кущ і укриваємо спанбондом, щоб саджанці могли адаптуватися до змін температури.
Коли краще сіяти перець на розсаду в лютому 2025, щоб отримати рекордний врожай