Повідомити новину

Поширити:

БК «Тернопіль» набирає обертів, а його гравці розкриваються у всій красі. Після домашніх перемог над «Прометеєм» з Кам’янського та «Запоріжжям» офіційний сайт Федерації баскетболу України назвав нашого гравця Едріана Боуі – найціннішим гравцем тижня в Суперлізі. Не розчарували тернополяни і в протистоянні зі столичним «Будівельником».
Нагадаємо, попередня зустріч цих суперників завершилася яскравою перемогою «жовто-зелених» на домашньому паркеті. Саме тому кияни сподівалися на реванш, а поєдинок обіцяв безкомпромісну боротьбу. Вже на початку зустрічі команди увімкнули максимальні оберти. Два результативні прориви господарів змусити тренера гостей Дмитра Забірченка брати тайм-аут на старті поєдинку. І хоч після нього Девое знову успішно втік, а згодом ще й реалізував два штрафних, та все ж гості поступово знаходили свою гру. А влучні триочкові Андрія Кальніченка та Олександра Кольченка остаточно закріпили перемогу тернополян у першій чверті.
У другій загальна перевага «Тернополя» зростала до 13 очок. Втім господарі до великої перерви скоротили її до трьох. Хоча й з невеликою перевагою, але гості виграли в першій половині матчу кидки та підбирання. Кияни, натомість, менше втрачали та більше перехоплювали.
З поновленням боротьби у другій половині зустрічі певний час на майданчику підтримувався паритет, та під завершення третьої чверті «Тернопіль» додав і знову збільшив перевагу в рахунку.
Втім, на останню чверть у киян сили ще залишалися. Поступово вони збільшили результативність та перевершили суперника під щитами. У половині ігрового часу заключної 10-хвилинки рахунок зрівнявся. «Будівельник» намагався вирвати перемогу, але Едріан Боуі за 11 секунд до кінця основного ігрового часу знову вирівняв становище – 92:92. Тож на суперників чекав овертайм.
Вирішальними в додатковій 5-хвилинці стали заключні атаки, в яких Омар Калхун та Андрій Агафонов реалізували дальні кидки. До речі, саме Андрій став найрезультативнішим у матчі – 29 очок, 6 підбирань. Федерація баскетболу України заслужено визнала його гравцем поєдинку, написавши: «Лише люди з залізними нервами можуть вирішувати такі моменти в кінцівці зустрічі». Отож, 99:104 на користь гостей. Таким чином «Тернопіль» здобув четверту перемогу поспіль та десяту – в сезоні.
Після матчу 34-річний центровий Андрій Агафонов поспілкувався з журналістами: «Нині уже ніхто не сумнівається, що «Тернопіль» повинен боротися за медалі в дебютному сезоні у Суперлізі. Ми хочемо боротися за якомога вищі місця. А там уже як карта ляже. Ми розуміємо, що на папері, за бюджетом ми виглядаємо слабшими за опонентів. Але за іменами, характером, за тою ж командною «хімією» можемо дати фори будь-кому. Думаю, наразі ми заслужено посідаємо місце у першій четвірці».
Після перемоги над «Будівельником» «Тернопіль» з 10 перемогами у 16 матчах вийшов на четверте місце в турнірній таблиці. Вище лише «Київ-Баскет» (13 перемог, 28 очок), «Дніпро» (11/26) та «Хімік» з Южного (10/26).