Заготівля квашеної капусти на зиму потребує сил і терпіння. Щоб усе вдалося, важливими є не тільки пропорції інгредієнтів, а й умови, в яких триватиме ферментація.
Листопад — для багатьох найактивніший місяць для заквашування капусти. Дізнаємося, які дні сприятливі, а в які краще нею не займатися.
20, 21, 27, 29, 30.
22, 23.
24, 25, 26, 28.
18, 19.
Народні прикмети кажуть, що квасити капусту потрібно в гарному настрої. Якщо ви не налаштовані на цей процес, краще його відкласти. Сприятливих днів для заквашування капусти в листопаді достатньо, щоб усе встигнути.
На 3 кг капусти потрібно 2 л води, 2 ст. ложки солі (краще не дрібної), ¾ склянки цукрового піску, 3 великі моркви.
Наріжте капусту, додайте до неї нашатковану моркву, завантажте в банку і залийте холодною водою з розведеною в ній сіллю.
Три дні тримайте капусту в теплі за кімнатної температури, після чого в капусту всипте цукровий пісок, перемішайте і поставте на холод (в холодильник). За день-два вона готова. Для посилення смаку цукор можна замінити ложкою або двома меду.
Квашена капуста є одним із найкращих джерел вітаміну С взимку. Крім того, вона покращує мікрофлору та допомагає відновити здоровий баланс корисних бактерій у кишечнику.
У 100 г квашеної капусти міститься добова норма пробіотиків, необхідні людському організму.