Тернопільська «Нива» у першому попередньому етапі Кубка України з футболу обіграла на виїзді «Карпати» (Галич-Бурштин) – 1:2. Матч видався цікавим і безкомпромісним. Навіть на своїй сторінці у Фейсбук суперник написав: «Матч, за який не соромно»…
Розпочинати новий сезон підопічним Василя Малика довелось у Бурштині проти непростого суперника. За повідомленнями засобів масової інформації, цей галицький футбольний клуб повинен стати своєрідним фарм-клубом для львівських «Карпат», які цьогоріч через фінансові проблеми змушені заново починати свій спортивний шлях з другої ліги. Але всі розуміють, що таке становище іменитого клубу – тимчасове. І «Карпати» знову займуть своє місце в еліті українського футболу. Відповідно, підтягуватимуть і свій фарм-клуб.
Але поки що, як розповіли у пресслужбі ФК «Нива», галицько-бурштинські «Карпати» на перший офіційний матч у статусі професіональної команди заявили лише 12 футболістів. Чимало із них відомі за виступами у першій та другій лігах. А захисник Володимир Заваляк ще донедавна перебував у тренувальному таборі нашої «Ниви».
Обидві команди розпочали зустріч стримано. Перші моменти почали виникати ближче до середини тайму. Спочатку дебютант Семен Вовченко завдав прямого удару зі штрафного і влучив у стійку. Згодом м’яч таки побував у воротах галичан, але арбітр зафіксував фол у атаці від Тараса Мороза. Та під завісу тайму тернополяни таки домоглися свого. Андрій Скакун подав з кутового, а Вадим Хохлов ударом головою не залишив шансів кіперу.
Гості відразу могли розраховуавти і на більше, якби арбітр зі Львова наважився призначити пенальті за відвертий фол голкіпера «Карпат» на Ігореві Гаталі. Проте у цьому (та й багатьох інших епізодах), рефері приймав рішення на користь «левів».
Другий тайм очікувано розпочався із моментів біля воріт господарів. Півзахисник «Ниви» Максим Проців виконав штрафний і знову влучив у стійку. За такого перебігу подій гол «Карпат» виглядав, мабуть, не логічним. Але він відбувся. Наш голкіпер Максим Механів «загубив» ворота і капітан галичан відправив м’яча у сітку за неймовірною траєкторією.
Проте радість місцевих футболістів від першого голу на профі-рівні була не довгою. Після чергового стандарту найспритнішим у штрафному майданчику виявився Максим Демчук, який вразив ціль з близької відстані – 1:2.
Коментуючи поєдинок, головний тренер ФК «Нива» Василь Малик зазначив, що не повністю задоволений грою.
– У першому таймі ми зіграли краще, відчувалась цілісна картина. У другому ж на якість гри трохи вплинув психологічний тиск. Адже наша команда молода, тому не всі впоралися з емоціями. Відчувалося хвилювання, якась скованість у діях. Та після пропущеного гола ми використали заміни і перебудували тактичну схему. Це дозволило забити знову і втримати перемогу.
Отже, «жовто-зелені» крокують до наступної стадії турніру. Жеребкування другого етапу Кубка України заплановане на 7 вересня.