Повідомити новину

Поширити:

20 червня у селі Тростянці на Монастирищині відбулися дві знакові події – храмовий празник та відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку.
День розпочався із урочистого Богослужіння, на яке зійшлися не лише жителі села, а й численні гості. Жителі Тростянців надзвичайно шанують свій храм, якому виповнилося 110 років, адже знають, скільки праці їхні батьки та діди вклали у його побудову. У ті часи дерев’яні колоди для спорудження церкви сплавляли Дністром і вже на місці обробляли і вкладали під орудою головного будівничого Семена Герасим’юка з Гуцульщини. Іконостас виготовив різьбяр з Яворова Василь Маглич. Основними жертводавцями зведення храму стали місцеві жителі – родини Балагурів, Білобровків, Шеленків, Протасів. У 1939 р. село майже вщент вигоріло. Тоді вогонь знищив 168 дворів зі всіма господарськими будівлями. А храм, як розповідають старожили, з Божої ласки уцілів завдяки деревам, які були висаджені навколо нього. За радянської влади коли церкву закрили, а пам’ятні хрести та фігури зруйнували, але вже на початку 1990-х жителі села їх відновили.
А ще відтепер громада матиме ще одну духовну скульптуру – пам’ятник Кобзарю. Як зазначив голова Монастириської громади Андрій Старух, ініціатива спорудження належить тростянецькій діаспорі – родинам Балагурів та Яблонів. Після освячення й відкриття пам’ятника відбувся святковий концерт.
 
 
 
 

Теги: Духовне