Повідомити новину

Поширити:

Талановиті наші краяни – майстриня поетичного слова Ганна Костів-Гуска та отець Микола Сус – створили цікаву композицію «Хресна дорога в поезії та вишитті». У ній злилися воєдино філософсько-поетична збірка «Голгофа» з такою ж високохудожньою збіркою неперевершених 15 вишивок-образів за євангельськими мотивами про останню земну дорогу Спасителя.
Отож, Слово і Вишиття… Спершу поважні гості завітали до гостинної Дзвиняцької школи, де тамтешні школярі заздалегідь вивчили напам’ять поезії Ганни Костів-Гуски, щоб зустріти гостю, як мовиться, у всеозброєнні. Отця Миколу вони знали краще, яко душпастиря рідного села. Той урок видався справжнім уроком української поезії і, поза сумнівом, залишив яскравий слід у душах юних українців.  
А згодом щось схоже відбулося в сусідній Мельнице-Подільській. І, нарешті, Борщівський обласний комунальний краєзнавчий музей… Хто не бачив тих дивовижної краси образів, вишитих отцем Миколою Сусом – мерщій туди. Тут переплітаються, мов лоза Великоднього кошика, дві краси: поетичного слова і українського національного вишиття… Страсний тиждень… Дорога Христа… І наше осмислення сьогодення, наше духовне очищення. Завітайте до музею в ці дні. Постійте в задумі перед кожною із 15 стацій, майстерно витворених о. Миколою. Тут – УКРАЇНА!.. У кожному образі…
Виставка робіт отця Миколи Суса триватиме до Провідної неділі…
Степан ТАТАРСЬКИЙ, член НСЖУ
Світлини Олега Левицького, Бориса Баб’юка і автора.