Повідомити новину

Поширити:

Довго і марудно поліція розслідує кримінальне провадження про масштабне шахрайство, яке набуло міжнародних обрисів. Йдеться про фінансову піраміду від «Хелікс». Час від часу на прес-конференціях на запитання журналістів керівництво поліції скупо відповідає, мовляв, великий обсяг розслідування і ще не видно кінця. Між тим, справу порушено ще на початку 2016-го…
Минулого тижня в апеляційному суді області розглядали апеляційну скаргу одного з чотирьох фігурантів справи – зі службових осіб «Хелікс» – на ухвалу Тернопільського міськрайонного суду, відповідно до якої підозрюваному вкотре продовжили запобіжний захід – домашній арешт. Проте судді не скасували запобіжного заходу. Мотивували це тим, що представництво ТОВ “Хелікс кепітал Україна” має ознаки фінансової піраміди. Службові особи залучали грошові кошти від фізичних осіб, обіцяючи останнім надприбутки, бо начебто гроші в подальшому інвестують в групу іноземних інвестиційних компаній. Насправді фінансове товариство не набуло статусу фінансової установи, а відтак не могло здійснювати інвестиційну діяльність на території України. Таким чином, отримані шляхом обману кошти від людей незаконно привласнювали четверо службових осіб «Хеліксу».
Нагадаю: стосовно керівництва фінансової піраміди заведено кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 КК –  заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб та в особливо великих розмірах.
У слідчих свої аргументи  тривалості досудового розслідування: воно дуже складне, виконують процесуальні дії у межах міжнародного співробітництва. Також ще не проведено усі розшукові дії задля встановлення інших учасників  злочинів.
 
Ольга КУШНЕРИК