Повідомити новину

Поширити:

Новачок другої ліги розгромно декласував новачка першої (3:0) і вийшов до третього раунду Кубка України
Матч у Дунаївцях Хмельницької області між місцевим «Епіцентром» і тернопільською «Нивою» очікували з нетерпінням, оскільки багато гравців і навіть деякі представники тренерського штабу господарів свого часу захищали кольори «Ниви», ФК «Тернопіль» та інших наших місцевих команд.
Вони, звичайно, прагнули доказати, що футбольна тернопільська земля даремно не приділила їм належної уваги, не знайшла можливості прихистити, зацікавити.
Перший тайм пройшов за повної переваги господарів і гол Барбоси да Сілви під його завісу став логічним. Бразилець потужно пробив в нижній кут. Здалося, що воротар тернополян Данило Єрмолов міг би і зреагувати, але не зробив цього.
Другий тайм господарі почали, озираючись на рахунок, а тому не форсували події. «Нива» ж намагалася відігратися, але моментів практично не мала. Усвідомивши таке її безпорадне становище, «Епіцентр» вирішив закріпити успіх і перейшов у наступ. Все вирішилося ближче до кінцівки матчу. Одна із атак господарів завершилася навісом на 11 метрів. Там перебував ніким не прикритий Микола Буй, який завдав потужного удару головою – без шансів для воротаря. Далі «Ниву» могло врятувати тільки диво, якого так і не сталося. Більш того, вона пропустила і третій гол, дозволивши Барбосі зробити дубль.
«Епіцентр» впевненою ходою крокує до наступного етапу Кубка України, а «Нива», схоже, і не дуже прагнула туди потрапити. Просто зекономила сили на чемпіонат України серед команд першої ліги.
Зрозуміло, що головний тренер тернополян Василь Малик виявився незадоволеним грою своїх підопічних: «З нашого боку гра незадовільна, а «Епіцентр» потрібно привітати із заслуженою перемогою. Те, що ми сьогодні награли, у жодні ворота не влазить. Важко розраховувати на позитивний результат, допускаючи таку велику кількість помилок в обороні. Я не думаю, що була недооцінка суперника, було просто багато технічного браку. Напевно, ще не всі футболісти нашої команди відповідають професійному рівню першої ліги. А хтось, може, хотів грати так, як йому заманеться. Будемо аналізувати, думати і робити висновки».
З усього видно, у жовто-зелених знову настає смуга нелегких часів. І цей висновок ми зробили не лише на підставі вильоту з Кубка України. Після останнього домашнього поєдинку з «Альянсом» із Сумщини (1:1), ФК «Нива» звернувся у комітет арбітрів УАФ з приводу суддівства: «У цьому матчі бригада арбітрів на чолі з Олександром Павлюком із м. Київ показала п’ять червоних карток, прийнявши низку суперечливих рішень. Перебуваючи у другій лізі, ми неодноразово стикалися із епізодами упередженого та некваліфікованого арбітражу. Підвищившись у класі, сподівалися, що рівень арбітражу у матчах першої ліги є на порядок вищим і професійнішим. Це продемонстрував матч у Харкові, де арбітр Дорош не дав засумніватися у своїй кваліфікації. Проте уже наступний матч за участі Павлюка довів протилежне».
Нагадаємо, свого часу арбітра Павлюка було дискваліфіковано на два роки і відсторонено від футболу за участь у договірних матчах та матчах з фіксованим результатом. Після поєдинку з «Альянсом»  ФК «Нива» вважає дії арбітра та його асистентів непрофесійними і просить комітет арбітрів УАФ розглянути усі наявні епізоди, дати справедливу оцінку діям арбітрів та застосувати дисциплінарні санкції. «Якщо ми не отримаємо об’єктивної відповіді та реакції на дії цього арбітра, а подібні випадки у матчах за участю «Ниви» продовжуватимуться, клуб розглядатиме доцільність подальшої участі в чемпіонаті».
Отакої…