gazpostach

Час реформ у лісництвіНачальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко протягом останніх тижнів  провів низку нарад і робочих зустрічей  із  директорами державних лісогосподарських підприємств Тернопільщини щодо вирішення питання реформування лісової галузі.

Як зазначив Олег Яремко, за останні 10 років суттєво змінилися підходи до ведення лісового господарства не тільки на Тернопільщині, а й в цілому по Україні. А саме, в частині спочатку зменшення, а зараз (протягом останніх 5-6 років) повної відсутності державного фінансування, яке спрямовувалось на ведення лісового господарства. Також внесено зміни до природоохоронного законодавства, посуворішали екологічні вимоги щодо ведення лісового господарства. Відбулися зміни на ринку деревини, в частині запровадження мораторію на експорт деревини в круглому вигляді. Все це має значний вплив на дохідну частину лісгоспів. Натомість, за цей період значно збільшилося податкове навантаження на державні лісгоспи. За останні 2-3 роки кожне підприємство майже половину своїх доходів  витрачає на сплату податкових зобов’язань перед державним та місцевим бюджетами. Для більшості громад лісгоспи області є основними бютжетоутворюючими підприємствами, тому під час розгляду питання реформування потрібно робити комплексний та оптимальний підхід. Проте, навіть за таких умов, кожен лісгосп Тернопільщини є рентабельним і прибутковим.

Для покращення економічного ефекту від ведення лісового господарства потрібно рухатися у напрямку скорочення адміністративних витрат, передбачених на утримання апарату управління лісогосподарських підприємств, що дасть можливість покращити продуктивність праці працівників.

Кожен керівник лісгоспу висунув своє бачення щодо реформування з урахуванням фінансових можливостей підприємств, територіального розміщення лісових масивів на території області, специфіки діяльності підприємства, частці у формуванні бюджетів місцевих громад та внутрішніх фінансово-господарських показників.

В цілому з урахуванням всіх факторів вирішили із 5 лісогосподарських і лісомисливських підприємств створити 3 укрупнених, які територіально розміщені в межах новостворених районів, вирівнюючи ресурсну і фінансову базу підприємств.

Окрім того, кожен керівник акцентував увагу на необхідності внесення змін Кабінетом Міністрів України у систему оподаткування, що дасть додатковий фінансовий ресурс та забезпечить фінансову стійкість, оскільки без цих змін реформа буде малоефективною.

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*