Повідомити новину

Поширити:

Ваучери звільненим військовослужбовцям
Уряд скасував особам, які отримують ваучер, необхідність додавати до заяви копію довідки до акта огляду МСЕК та в разі наявності — індивідуальну програму реабілітації.
Ваучер — це документ, який надає особі право на перепідготовку або підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації в закладах освіти чи в роботодавця.
У «Юридичній сотні» нагадують, що отримати ваучер може не будь-яка особа, що звільнилася з військової служби після участі в АТО/ООС, а лише та, яка не досягла пенсійного віку та звернулася до центру зайнятості не пізніше 3 років із дня звільнення.
Такі зміни були внесені Законом № 1030-IX від 02.12.2020, а постановою від 10.03.2021 № 191 уряд узгодив підзаконні акти. Ця постанова також містить певні зміни щодо ВПО та безробітних у період карантину.
Соціальні гарантії для членів сімей загиблих
Уряд поширив на членів сімей загиблих військовослужбовців дію підзаконних актів, що регулюють питання забезпечення соціальною та професійною адаптацією, психологічною реабілітацією, а також санаторно-курортним лікуванням. (Постанова № 190).
Зміни також передбачають, що особи, які мають право на санаторно-курортне лікування відповідно до цього положення, мають можливість скористатися таким правом строком щонайменше на 21 день (раніше таке право забезпечувалося строком на 18-21 день). (Постанова № 200).
Виплата грошового забезпечення у 2021 році
Міноборони визначило послідовність здійснення виплат військовослужбовцям. Насамперед будуть проводитися розрахунки з особами, які звільняються. Далі передбачено такі виплати: індексація грошового забезпечення, винагорода за безпосередню участь у воєнних конфліктах, ЗНБО («атошні»), за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров’я під час участі в ЗНБО, допомога на оздоровлення, інші одноразові обов’язкові додаткові види грошового забезпечення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань («матеріалка»).
Також визначено розміри матеріальної допомоги. Звернувшись із рапортом до командира, військовослужбовець може отримати допомогу в розмірі одного окладу за його військовим званням. Проте за певних обставин особа може отримати виплату в розмірі місячного грошового забезпечення, а саме в разі:
смерті військовослужбовця та/або його дружини (чоловіка), дітей, батьків; погіршення стану здоров’я військовослужбовця, перебування його на лікуванні, реабілітації, якщо в нього онкологічне захворювання, туберкульоз, ВІЛ/СНІД, гепатит В, С; безперервного перебування на реабілітації або у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (більше 30 днів поспіль) унаслідок травм, захворювань органів і систем із тяжким перебігом тощо, пов’язаних із виконанням завдань у районі проведення ООС. Це передбачено наказом МОУ від 12.03.2021 № 59 «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2021 рік».
Щодо доступу до справедливого суду, об’єктивного розгляду кримінальних проваджень
Президент України створив Консультативну раду з питань забезпечення гарантій прав і основоположних свобод осіб, які брали участь у захисті України (указ № 93/2021 від 12.03.2021).
Рада виконуватиме функції консультативно-дорадчого органу при Офісі Президента щодо доступу до справедливого суду, об’єктивного розгляду кримінальних проваджень у справах:
осіб, які відстоювали права і свободи людини під час Революції Гідності; УБД, добровольців, які брали участь в АТО/ООС; осіб, що здійснювали волонтерську та правозахисну діяльність; інших осіб, які брали або беруть участь у захисті України.