02.03.2024 07:56

Повідомити про новину

Поширити:

Corno 257На базі Тернопільського музичного училища ім. С.Крушельницької відбувся другий форум валторністів.
Валторна – музичний інструмент, що у перекладі з німецької означає лісовий ріг. Він виник, як мисливський сигнальний інструмент, так званий ріжок,  у 17 столітті в Європі.
З роками даний музичний інструмент вдосконалювався.  У 1720 році француз Жан Батіст Люллі ввів його у склад симфонічного оркестру.   І нині чотири  волторни – потужна група в сучасних симфонічних  оркестрах.
– І якщо Тернопільському музичному училища ім. С.Крушельницької минуло 58 років, то клас валторни діє тут  з перших його днів,- розповідає один з викладачів цього інструменту   Мирослав Кушнірик.- Наш форум зародився ще у 2010 році. Усе почалося зі створення валторнового квартету випускників нашого училища у складі Івана Строгуша, Ігора Боїла, Григорія Спаса і мене. Цю ідею підтримав  світлої памяті багаторічний методист, викладач класу валторни нашого навчального закладу, людина, що залишила дуже вагомий професійний слід у розвитку валторнового мистецтва в Україні Б.Ф. Процак. Потім приєдналися студенти інших музшкіл та музучилищ області, а також  студенти та випускники  національних музичних академій України, провідні солісти- валторністи симфонічних та оперних оркестрів нашої держави.
Нині наше починання  підтримують валторністи Києва, Одеси, Львова, Чернівців тощо, що й приїхали днями до Тернополя на велике музичне свято, яке справді вдалося. Двогодинний концерт пройшов на одному диханні, по домашньому, за участі студентів, викладачів, гостей свята.
Організатори форуму сподіваються, що у перспективі він переросте у всеукраїнський форум-конкурс.
Галина ВАНДЗЕЛЯК