Журналісти “Свободи” отримали “Золоті пера Тернопільщини”

З нагоди Дня журналіста три журналісти газети «Свобода» – відповідальний секретар Василь Томин, завідувачки відділів Ольга Кушнерик та Галина Вандзеляк – отримали «Золоті пера Тернопільщини».

І якщо торік такі нагороди було вручено лише кільком журналістам, то 2019-й  рік значно щедрішим на нагороди. І це тому, що нинішнього року  Національна спілка журналістів України та обласна організація НСЖУ зустрічають 60-річчя.

– З цього приводу ми видали короткий літопис «Тернопільській обласній організації НСЖУ – 60 років (1950-2019 рр.)», – розповів голова обласної організації Національної спілки журналістів України Василь Тракало. –  У ньому згадали про історію спілчанського життя, подали короткі біографії голів обласної організації НСЖУ, перелічили усіх  заслужених журналістів України і тих журналістів, які мають інші нагороди і ким ми можемо пишатися. Розповіли про створення та функціонування першого в Україні музею журналістики у Баворові (Великогаївська об’єднана територіальна громада), визначили завдання на перспективу. Історію місцевої журналістики умовно можна поділити на два періоди – радянський і той, що зародився на зорі незалежності України. Тоді на Тернопіллі з’явилося чимало нових цікавих демократичних видань, більшість з яких виходить і досі.

Як свідчить статистика, в області діють 25 первинних організацій НСЖУ. Нараховується понад 700 працівників газет, радіо, телебачення, прес-секретарів, позаштатних авторів і ветеранів преси. Чимало з них прибуло на урочини з нагоди Дня журналіста, що відбулися у залі обласного краєзнавчого музею. Голова  обласної організації Національної спілки журналістів України Василь Тракало та відповідальний секретар Роман Заяць вручили грамоти, подяки кращим колективам та окремим журналістам, а також кілька відзнак «Золоте перо Тернопільщини». Подякою з нагоди 60-річчя спілки від голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка нагороджено і редактора «Свободи» Віктора Богдановича Уніята і весь колектив редакції газети «Свобода».

Також грамоти з нагоди Дня журналіста від очільників області – голови облдержадміністрації Степана Барни та голови обласної ради Віктора Овчарук – отримали журналісти «Свободи» Зоряна Деркач і Галина Вандзеляк. Керівники краю висловили вдячність за співпрацю, побажали журналістам щастя, добра, нових творчих успіхів.

Галина САВЧУК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*