Повідомити новину

Поширити:

Майже рік на території Тернополя орудувала група осіб, яка нападала та грабувала людей. Усі жертви займалися веденням валютних операцій, повідомили у відділі комунікації ГУ НП в області. Щоправда, не уточнили, що йдеться про незаконне ремесло, яке на Тернопільщині чомусь безборонно процвітає.
Останній напад працівники поліції зафіксували 22 листопада.
За словами начальника управління стратегічних розслідувань Василя Джиджори, у ході розслідування стало відомо, що зловмисники заїхали до Тернополя ще на початку року та винайняли тут житло. До групи увійшло п’ятеро людей – уродженців однієї з пострадянських республік. Організатори – двоє рідних братів.
Двоє інших спільників – їхні земляки зі Львова та Черкас, які виконували функції водіїв. До злочину, каже Василь Джиджора, підозрювані готувалися впродовж тривалого часу. Вони стежили за своїми жертвами, вивчали їхній щоденний маршрут, а також аналізували шлях, аби не потрапляти в поле зору камер спостереження.
Коли про жертву було відомо все, вони обирали місце без зайвих свідків, нападали та відбирали кошти.
Перша жертва звернулася до поліції у травні. Чоловікові нападники завдали більше сорока ударів і відібрали 80 тисяч гривень. У серпні ще один тернополянин втратив 15 тисяч доларів, а остання жертва позбулася 50 тисяч гривень.
Після кожного нападу зловмисники змінювали місце проживання та впродовж кількох днів організатор забороняв «підлеглим» виходити з помешкання, з’являтися в людних місцях та в закладах громадського харчування.
Співробітники управління стратегічних розслідувань спільно зі слідчими ГУНП в області та патрульною поліцією під процесуальним керівництвом обласної прокуратури, а також за силової підтримки бійців КОРД провели масштабну спецоперацію з ліквідації цієї групи. У ході обшуків правоохоронці вилучили речові докази з останнього злочину.
Трьом основним фігурантам справи уже оголосили підозру відповідно до статті 187 частини 2 Кримінального кодексу України – розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, та 186 частина 4 ККУ – грабіж, вчинений у великих розмірах. Суд їм обрав міру запобіжного заходу, а саме – тримання під вартою.
За словами Василя Джиджори, після останнього нападу зловмисники планували залишити Україну – вони придбали квитки на літак Львів-Баку. Вчасно проведена спецоперація, каже він, завадила грабіжникам уникнути покарання.