Повідомити новину

Поширити:

У ніч на неділю, 28 жовтня, Україна перейде на «зимовий» час, тож о четвертій ранку стрілки годинників слід перевести на одну годину назад. Цього року така процедура ще відбудеться точно. А як у майбутньому?
Останнім часом українці звіряють свої годинники з Європою. В ЄС уже заявили про скасування сезонного
переведення годинників. Єврокомісія пропонує країнам-членам ЄС назавжди відмовитися від зміни часу. Останній обов’язковий перехід на літній час у європейських країнах відбудеться у неділю, 31 березня 2019 року. Отже, щоб забезпечити плавний перехід, Єврокомісія дає державам-членам час до 1 квітня 2019 року. Саме до цієї дати вони мають визначитися, яким часом планують користуватися – зимовим чи літнім.
Після цієї дати у Євросоюзі сезонні переведення годинників будуть скасовані. Аби прийняти таке рішення, в ЄС було проведено найбільше онлайн-опитування, в якому понад 80 відсотків респондентів підтримали скасування переведення годинників на літній і зимовий час.
Що ж тепер робити Україні? З одного боку, в 2011 році Верховна Рада вже намагалася скасувати переведення годинників на «зимовий» час, але під тиском громадськості ухвалена постанова була скасована. З другого боку, ми все-таки намагаємося звіряти свої годинники з Європою. Тому ще раніше в прес-службі Мінекономрозвитку повідомили: «Україна взяла курс на євроінтеграцію, яким передбачається імплементація європейського законодавства. Таким чином, у разі ухвалення Євросоюзом рішення про скасування переходу на літній час, Мінекономрозвитку звернеться до Кабміну з ініціативою запровадити подібні зміни і на території України».
Чому європейцям не подобається перехід на зимовий час?
Результати досліджень свідчать про його негативний вплив на здоров’я. Нагадаємо, що переведення годинників запровадили у 1980 році для зменшення витрат на електроенергію. Втім, на думку Єврокомісії, економія електроенергії завдяки сезонним змінам часу є недоведеною. В українському уряді теж зізналися: економічне обґрунтування щорічного переходу на літній час та інформація про зменшення споживання електроенергії під час переходу на літній час у Мінекономрозвитку відсутні. Цілком очевидно, що після Євросоюзу і українці перестануть «мордувати» стрілки годинника.