gazpostach

Вигода для продавців, покупців та ріелторівДнями  відбулася важлива подія на ринку нерухомості Тернополя –  презентація  професійної спільноти “Система партнерських продажів нерухомості  MLS Ternopil”. На ній були присутні більше 100 ріелторів  м.Тернополя, а також гості із сусідніх міст, де така система уже існує, показуючи позитивні результати.

Загалом у Тернополі працює понад 300 ріелторів та понад сто агенцій нерухомості. На актуальні питання на прес-конференції для журналістів з приводу створення “Системи партнерських продажів нерухомості  MLS Ternopil” відповідали представники ріелторської спільноти  «СППН МЛС Тернопіль» Ірина Панкратьєва (АН «Консул»), Любов Лисак (АН «Оранта»), Марія Сова (АН «Ніка»), Анатолій Венгринович (АН «Яворина»). А також гості – Ігор Гойда (АН «Гід Ріелті», м.Рівне) та Олександр Лактіонов (ріелторська компанія «Квадратний метр», м. Івано-Франківськ).

Що таке мультилістингова системи (MLS)? Яка вигода споживачам від її впровадження на ринку нерухомості області? Чому ріелторам варто сісти за один стіл і працювати разом? Як це відобразиться на цінах та якості надання ріелторських послуг?

За словами представника МЛС-спільноти Тернополя Анатолія Венгриновича, створення MLS на сьогодні є найбільш ефективним інструментом ріелторської діяльності. Так вважають гравці ринку нерухомості України.

Адже для продавця нерухомість — це один із найбільш дорогих активів, що він має. А далеко не кожний із нас вміє продавати. Тому власникові об’єкта нерухомості потрібний професійний торговець, який зможе захистити його інтереси щонайкраще. А саме: продасть об’єкт дуже швидко за максимально можливу на ринку ціну.

З іншого боку, існує покупець, котрий купує квартиру або будинок. Оскільки це доволі серйозне придбання, покупцеві теж потрібний відповідальний помічник, який буде супроводжувати його впродовж усієї угоди. А, крім того, знайде найкращий об’єкт із існуючих на ринку в конкретному ціновому діапазоні.

Ось чому важливо організувати систему кооперації агентів нерухомості між собою. Найбільш оптимальний інструмент — це мультилістингова система – абсолютно прозорий, цивілізований інструмент співробітництва ріелторів. І покупець, і продавець, звернувшись до фахівців, одержують найбільш професійний сервіс.

Крім того, МЛС дає можливість нарешті виключити ситуацію, коли об’єкт був представлений 10-ма агентами. МЛС — це можливість ексклюзивного представництва інтересів власника одним професійним агентом. Але цей агент не працює самостійно, оскільки він один не в змозі найкраще виконати роботу впродовж невеликого проміжку часу із залученням найбільшої кількості покупців. Тому він звертається до своїх колег через МЛС із пропозицією кооперації й розподілу комісійних, які гарантовано платить продавець.

Система дасть змогу одержати достовірну інформацію про ціни, попит, пропозицію. Адже одна з найбільших проблем ріелторів на сьогодні полягає саме в тому, що реальних цін на ринку не знає ніхто.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*