Повідомити новину

Поширити:

Київські поліцейські зробили рейд до Тернополя і «накрили» на хабарництві членів кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Тернопільської області.
Як повідомили на сайті Національної поліції України, 14 грудня працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції, слідчого управління поліції Київської області за процесуального керівництва прокуратури Київської області затримали секретаря кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури під час одержання неправомірної вигоди. Крім того, частину коштів було виявлено і у членів цієї комісії.
Правоохоронці викрили та задокументували корупційну схему отримання свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю, організовану членами кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Тернопільської області. Щоб прикрити свою протиправну діяльність, долучили секретаря, через якого і  проводили розрахунки.
Так, було встановлено, що за складання кваліфікаційного іспиту та в подальшому отримання відповідного свідоцтва громадянин мав передати секретарю 2 тисячі доларів США «винагороди». Обов’язкова умова успішного результату  – кошти надати до складання іспиту.
Під час проведення слідчо-оперативних заходів  задокументовано факт одержання двох тисяч доларів США неправомірної вигоди. У подальшому кошти  розподілили між членами обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, які приймали іспит.
Проводяться невідкладні слідчі дії. Під час досудового розслідування правоохоронці будуть встановлювати причетність членів кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури до вчинення цього злочину та інших фактів протиправної діяльності, йдеться у повідомленні прес-служби Національної поліції України.
На сайті офіційного веб-представництва кваліфікаційно–дисциплінарної комісії адвокатури Тернопільської області зазначено, що головою цього органу є Тетяна Тиханська, головою кваліфікаційної палати (саме ця палата приймає іспити у претендентів на адвокатів) є Ірина Турчин-Кукаріна. Секретарем палати значиться Ігор Бригідир. Членами палати є Віктор Александров, Олена Беляєва, Павло Варода, Віталій Горба, Микола Камінський, Григорій Федчишин, Андрій Яворський.
Професія адвоката має зараз просто шалений попит. Здобувати посвідчення змушені усі юристи, які прагнуть залишитися у професії. Нагадаю: 30 вересня 2016 року набули чинності зміни до Конституції в частині правосуддя, а також нова редакція закону «Про судоустрій і статус суддів». Цей закон запровадив так звану адвокатську монополію – виключно адвокати мають право представляти і захищати права людей у суді. Відповідно до статті 131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Ці положення набувають чинності в силу не відразу – для їх запровадження вводиться перехідний період тривалістю три роки: з 01.01.2017 року виключно адвокати можуть представляти інтереси клієнтів у суді касаційної інстанції (зараз Верховному Суді), з 01.01.2018 року – у судах апеляційної інстанції, з 1 січня 2019 року – у судах першої інстанції.
Черги, щоб скласти іспит і  пройти стажування, розтягуються на роки. Відповідно до діючого Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», допускає особу до кваліфікаційного іспиту та приймає його кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури. Кваліфікаційний іспит є атестуванням особи, яка виявила бажання стати адвокатом, і полягає у виявленні теоретичних знань у галузі права, історії адвокатури, адвокатської етики, а також у виявленні рівня  практичних навичок та умінь у застосуванні закону.
Після успішного складання кваліфікаційного іспиту претендент на адвоката отримує свідоцтво про складення кваліфікаційного іспиту. Але само по собі воно не дає права практикувати – юрист має ще пройти піврічне стажування в адвоката зі стажем роботи не менше п’яти років. І врешті-решт, подолавши ці випробування, складає присягу адвоката й отримує свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України.
 
Ольга КУШНЕРИК