Повідомити новину

Поширити:

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї презентували два мистецьких проекти – «Під зорею Пінзеля. 3D вимір» та «Віртуальний простір Борщівської сорочки», які стали переможцями у конкурсі проектів від Українського культурного фонду і які реалізовуватимуться на Тернопіллі.
Партнерами проекту є Тернопільська обласна рада, музей мистецтв Прикарпаття, благодійний фонд родини Демкур. Ініціаторам проектів за збереження та популяризацію культурного надбання Тернопільщини від імені обласної ради подякував заступник голови Любомир Крупа.
«Через роботи українського Мікеланджело – Пінзеля, борщівську вишиту сорочку ви популяризуєте і наш край, і нашу державу, як країну з давньою, багатою історією, – наголосив Любомир Крупа. – Тернопільська обласна рада приділяє значну увагу питанням збереження культурної спадщини. Так, спрямовані кошти на реставрацію Бучацької ратуші, Коропецького палацу Бадені – і це немалі суми. Рада готова на подальші кроки для збереження культурного надбання, і свідченням цього є партнерство у цих двох проектах».
У рамках реалізації проекту «Під зорею Пінзеля. 3D вимір» упродовж трьох місяців експерти та фахівці працюватимуть над створенням 3D аналогів скульптур  видатного галицького митця Іоанна Георга Пінзеля. Відтак, буде створена можливість формувати віртуальну експозицію його робіт у будь-якому куточку світу,  не транспортуючи оригінали.
«Упродовж останніх років значно зріс суспільний інтерес до робіт Пінзеля, – каже керівник благодійного фонду Тарас Демкура. – У добу новітніх технологій популяризація його творчості потребує доступної та актуальної для демонстрування форми. Завдяки реалізації проекту буде досягнуто кілька цілей – можливість широкої популяризації без кордонів та краще збереження спадщини Пінзеля».
Тернопільська обласна рада сприятиме в організації і забезпеченні належних технічних умов проведення робіт проекту зі сканування скульптур у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, на території Бучача та села Рукомиш Бучацького району.
Ще один проект, підтриманий Українським культурним фондом, – «Віртуальний простір Борщівської сорочки» – передбачає створення єдиного в Україні віртуального музею борщівської вишиванки. У рамках проекту буде створено інформаційний сайт, на якому кожен зможе ознайомитися із борщівською сорочкою, її унікальністю, дослідженнями фахівців. Окрім того, буде розроблено методичний посібник-путівник про борщівську сорочку в електронному і друкованому вигляді і відзнято п’ять відеороликів для популяризації цієї вишивки. Загалом заплановано оцифрувати 200 унікальних сорочок з музейних фондів та приватних колекцій.
До цієї справи також долучається і комунальне підприємство «Кінодністер», яке створить документальний фільм про борщівську сорочку.
Довідково. Український культурний фонд – державна установа, створена у 2018 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду спрямовує та координує Міністерство культури України.