Віктор ОВЧАРУК: «Україна має право на Православну автокефальну церкву»

Шановні краяни!

Вітаю вас із великою звісткою – рішенням Синоду Вселенського патріархату про надання томосу Україні для створення єдиної помісної автокефальної Української православної церкви.

Українська церква має тисячолітню історію, і її автокефалія відповідає правді, канонам та історичним традиціям. Тож надання томосу є подією особливого, епохального значення. Ми віримо, що нормалізація канонічного статусу й церковного життя тих православних вірян, які прагнуть відродити давні, органічні для Київської церкви форми благочестя, позитивно вплине на духовний клімат в Україні, злагоду серед вірян, а відтак – на безпекову ситуацію.

Адже війну Росії проти України, анексію Криму та безперервні дії російсько-терористичних збройних формувань на Донбасі підтримує Московський патріархат. Під впливом імперсько-шовіністичної ідеології деградує не тільки російська держава та російське суспільство: деградує й Російська православна церква, перетворюючись на служницю ураженої імперськими комплексами держави, на партнера її спецслужб.

Утвердження незалежності, як свідчить українська історія, – складний шлях. На цьому шляху у нинішній час українцям доводиться боронити власну землю, яку підступно топче сусід, що раніше називався братом.

Тисячі мужніх українців поклали голови у цій російсько-українській війні. Кращі сини та доньки нашої землі стали на захист незалежності, про яку мріяли, за яку боролися не одні покоління українського великого роду. Чи не в кожному населеному пункті від заходу і до сходу, від півночі і до півдня нашої країни з’явилися нові алеї пам’яті та пантеони захисників України.

Тож не може церква, яка є фактично п’ятою колоною агресора у нашій державі, яка веде ворожу діяльність на нашій землі, носити ім’я Української православної церкви.

На надання томосу з нетерпінням та трепетом чекає українське суспільство, мільйони українців. По суті, це буде відновлення  справедливості, адже незаперечним є факт незаконного та неканонічного приєднання Київської митрополії до Московського патріархату в 1686 році.

Ми переконані, що найближчим часом відбудеться Собор, на якому об’єднаються воістину українські православні церкви та виберуть Святійшого Патріарха, який очолить єдину помісну автокефальну Українську православну церкву. Саме він і отримає томос із Константинополя.

Ця сакральна подія станеться вже незабаром, і це – надзвичайно важливо! Адже власна церква у державі – це також складова незалежності держави, духовної  незалежності та ідентичності.

Україна розвивається як держава. Ми створили потужну армію, боронимо та утверджуємо рідну мову. Тож маємо повне незаперечне право на свою Православну автокефальну церкву.

Віктор ОВЧАРУК,

голова обласної ради                                      

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*