gazpostach

Весна буде пізньою, а влітку – посуха і буріЗа словами народного синоптика Леоніда Горбаня, до 20-х чисел квітня прийде справжнє тепло, але потім знову похолодає і йтимуть дощі.

Початок травня буде теплим і дощовим, потім два тижні буде жарко і сухо, наприкінці травня стане прохолодніше і знову підуть дощі.

Народний синоптик вважає, що перша декада червня буде спекотною і дощовою, в середині місяця буде комфортна температура і без опадів, а наприкінці місяця знову підуть дощі.

Липень, за його словами, буде спекотним, але з частими дощами та грозами.

На початку серпня буде спекотно і сухо, потім підуть дощі, а наприкінці місяця стане холодніше.

У перші 10 днів вересня, каже народний синоптик, погода все ще буде літньою. В середині місяця, за його прогнозами, почнуться дощі і похолодання, а на початку третьої декади вересня може бути 2-3 дні бабиного літа.

Синоптик Віра Балух зазначила, що в 2021 році літо в Україні може опинитися під впливом кліматичного явища Ла-Ніньї, яке регулярно виникає в тропічних широтах південної частини Тихого океану і приносить посуху.

За словами синоптика, посуху змінюватимуть періоди дощів. Циклони виявляться більш потужними, ніж минулого року, будуть супроводжуватися бурями і грозами.

Прогноз погоди буде точнішим

Тим часом 11 березня служба з надзвичайних ситуацій підписала меморандум із американською метеорологічною компанією Baron — Critical Weather Intelligence.

Вони планують оновити в Україні гідрометеорологічну систему, чого не відбувалося з 1970-х років. Так, у країні встановлять 13 великих радарів і кілька тисяч спеціальних датчиків, які дадуть змогу робити швидші і точніші метеопрогнози, завдяки чому буде можливо реагувати на ймовірні надзвичайні ситуації та небезпечні погодні явища в країні й істотно зменшити збитки у різних галузях. Повністю її розгорнуть через два-три роки після схвалення проєкту українським парламентом.

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*