Успішний футбольний 2018 рік побив кілька рекордів!

Грандіозне дійство під назвою «Найкращі. Підсумки футбольного сезону-2018» почалося переглядом короткого фільму про незначну частину тієї титанічної роботи, яку за рік вдалося здійснити обласній Федерації футболу.

Опісля голова Федерації футболу Тернопільської області Тарас Юрик розповів про низку амбітних проектів. Деякі вдалося реалізувати, інші – на стадії завершення. Паралельно Федерація продовжувала активно працювати за чотирма пріоритетними напрямками: дитячо-юнацький футбол, розвиток футбольної інфраструктури, забезпечення організації футбольних змагань і популяризація футболу.

Протягом футбольного сезону-2018 Федерації футболу області вдалося побити кілька рекордів: 86 команд грають в обласній дитячо-юнацькій футбольній лізі, 60 колективів – у футзальній лізі (обидва показники – найкращі в історії), 28 команд – у чемпіонаті області, 15 – у Лізі чемпіонів Тернопільщини, 13 – в Кубку області, сім – у ветеранському чемпіонаті (вперше у регулярному форматі) і дві – у Суперкубку області. Це – перелік команд, які брали участь в офіційних змаганнях під егідою Федерації футболу Тернопільської області. А ще було проведено чимало різноманітних товариських турнірів та Кубків серед дорослих, юнаків і дівчат, які теж підтримувала обласна Федерація та районні осередки на місцях.

«Дякую всім: футболістам, тренерам, президентам клубів, владі за цей незабутній футбольний сезон. Без вас ми б не могли провести його на такому високому рівні»,  – зазначив у вступному слові Тарас Юрик.

Окремо він зупинився на питаннях покращення футбольної інфраструктури. За підтримки Федерації футболу України, Тернопільської обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування та меценатів у році, що минає, збудовано 17 футбольних майданчиків зі штучним покриття.

«Наше завдання – облаштувати таких майданчиків якомога більше. На вже збудованих бачимо суттєво більше дітей, ніж на грунтових чи асфальтових! Отже, дітям подобається грати футбол на сучасних майданчиках», – зауважив голова обласної Федерації футболу.

У 2018 році Федерація футболу Тернопільської області активно налагоджувала і міжнародну співпрацю. Зокрема, було підписано договір з Опольською футбольною асоціацією (Польща). Для обласної федерації це була перша угода подібного плану. А найвагомішим досягненням у міжнародному напрямку стало відкриття першої в Україні соціально-спортивної школи мадридського «Реалу».

«Відкриття школи «Реалу» – неординарна подія для Тернопільської області. Ще кілька років тому ми тільки могли мріяти про такі речі й говорили про це, як про якусь неймовірну ідею. Сьогодні мрія стала реальністю. Для мене особисто це –  маса емоцій, тішуся, передусім, за дітей, які займатимуться в цій школі. Для них це – великий майданчик для соціалізації, зростання, розвитку, мотивації у форматі, який нині підтримує найіменитіший клуб Європи та світу – «Реал». Ми задоволені тим, що ця школа запрацювала саме на теренах Тернопільщини, адже ще ніколи не було контактів на такому рівні королівського клубу з Україною. Це матиме також велике значення і для футбольної Тернопільщини, адже присутність «Реалу» стимулюватиме й інших дітей, не лише учасників соціально-спортивної школи, розвиватися у футбольному плані і в майбутньому ставати одними з тих, хто може бути в команді мадридського «Реалу», – сказав Тарас Юрик.

У рамках обласного футбольного свята вперше було нагороджено кращі районні федерації. Ними справедливо стали Тернопільська (голова – Сергій Лісовий) та Гусятинська (голова – Віталій Остафійчук). А ще цьогорічною новацією стали дві номінації (в кожній лізі) – «За краще висвітлення та популяризацію команди». Заслужено нагороди отримали «Агрон-ОТГ» (клуб, який найкраще в області працює з уболівальниками) та ФК «Заводське» (найоперативніше висвітлюється клубне життя команди в соцмережах).

Що стосується інших нагороджених у традиційних номінаціях, – читайте рубрику «Спорт» на 9 стор.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*