28.02.2024 00:38

Повідомити про новину

Поширити:

Днями відбувся концерт симфонічного оркестру Тернопільської обласної філармонії, солістами якого були… швейцарці.
Це зокрема – лауреати міжнародних конкурсів Денис Северін (віолончель) та Тетяна Корсунська (фортепіано). Концерт був чудовим. Виконавці також провели два   майстер-класи у  Тернопільській музичній школі №1 та у музучилиці ім. С,Крушельницької та  подарували дві скрипки двом музичним школам від асоціації «Мистецтво без кордонів». Загалом швейцарці подарували вже 10 скрипок музичним навчальним закладам України.
А у четвер 11 лютого до Тернополя завітає одна з найкращих хорових капел Європи Академічна хорова капела “Орея” (художній керівник та головний диригент заслужений діяч мистецтв України Олександр Вацек). У 1986 році у Житомирі на базі музичного училища та місцевого Будинку культури Олександр Вацек за підтримки обласного Музичного товариства створив міську хорову капелу «Орея», яка налічувала до 80 співаків (зараз це камерний хор за участю 32 артистів).
«Орея» під керівництвом Олександра Олександровича досягла неабияких творчих успіхів: 5 «Гран-прі» на міжнародних хорових конкурсах; більше 20 перших місць та спеціальних призів; взяла участь  у понад 30 міжнародних хорових конкурсах і фестивалях. Понад 500 концертів «Орея» дала в Україні та за кордоном – у  Польщі, Чехії, Угорщині, Болгарії, Німеччині, Швейцарії, Італії, Іспанії, Нідерландах, Франції, Англії. І тепер гостюватимуть у Тернопільській обласній філармонії.
Також у середу 24 лютого о 18 год.30 хв. тут відбудеться  концерт академічного ансамблю танцю “Надзбручанка” з нагоди 100-річчя відомого балетмейтера заслуженого артиста України Олександра Данічкіна.
Олександр Данічкін працював головним балетмейстером академічного ансамблю танцю “Надзбручанка”  у 1964-1985 роках. Він організовував творчі експедиції зі збору фольклорного матеріалу Тернопільщини, а згодом, на цьому матеріалі  поставив свої хореографічні картини . Його колоритний, повний гумору, танець “Вихиляс”, жартівлива мініатюра “Свати”, хореографічна композиція “Весілля”, іскрометні “Чабани” та “Копіруш” впродовж 50 років не сходять зі сцени у Тернополі та далеко за межами Тернопілля.
Галина ВАНДЗЕЛЯК