Тернопільський «Медіа Старт» не має аналогів серед бібліотек України

Під час відзначення Всеукраїнського дня бібліотек у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді голова обласної ради Віктор Овчарук наголосив, що нинішня каденція обласної ради приділяє значну увагу закладам культури, зокрема – бібліотекам.

Різноманітна робототехніка, 3D моделювання, програмування, створення аудіокниг, подкастів та електронної DJ-музики відтепер сприятимуть розвитку творчості та мислення юнацтва, яке завітає у Тернопільську обласну бібліотеку для молоді. Поряд із традиційним перечитуванням паперових книг, молоді люди зможуть зануритися у віртуальну реальність чи створити предмети власної уяви на комп’ютері. Адже саме тут  напередодні Всеукраїнського дня бібліотек відбулось урочисте відкриття мультимедійної лабораторії «Медіа Старт», а також всі бажаючі могли пройти тест-драйв нового технічного обладнання. Інноваційна лабораторія, яка з’явилася на Тернопільщині, не має жодних аналогів серед бібліотек України. Проект «Медіа Старт» реалізували за підтримки Тернопільської обласної ради. Віктор Овчарук, протестувавши лабораторію, наголосив:

«Обласна рада завжди цікавиться, як працюють її комунальні заклади. Якщо у своїй роботі вони користуються найновішими методами та досягненнями науки і техніки, використовують інноваційні технології, колектив креативно підходить до виконання поставлених завдань, ми завжди підтримаємо його у складних, але необхідних починаннях. От і цього року обласній бібліотеці для молоді на поточний ремонт приміщення в рамках проекту «Медіа Старт – мультимедійна лабораторія у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді» спрямовано майже 320 тис. грн, на ремонт сходової клітки – понад 200 тисяч, на господарські видатки – майже 60 тисяч та ще понад 240 тисяч на мультимедійну техніку. Раді з того, що ці кошти успішно використані, а це немало – загалом майже 820 тисяч гривень».

Не забуває обласна рада і про потреби найбільшої книгозбірні краю, адже Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека також потребує допомоги. Минулого року обласна рада надала півтора мільйони гривень на ремонтні роботи фасаду, даху та заміну вікон головної бібліотеки області, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення. Свого часу голова облради, оглянувши будівлю бібліотеки зовні та внутрішні приміщення, їх наповнення, зазначив:

«Вкотре переконався, що сьогодні книгозбірні – це осередки інформації, культури, освіти і науки. Тут працюють не байдужі, активні люди, які гуртують навколо себе передових громадян з активною суспільною позицією, котрі виборюють українську державність, віддані демократичним цінностям.  Ми завжди будемо підтримувати такі взірцеві заклади.  Цього року обласна рада знову надала обласній універсальній науковій бібліотеці майже півтора мільйони гривень на завершення ремонтних робіт».Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*