Повідомити новину

Поширити:

 
Останнім часом події в Україні почали стрімко розвиватися. Парламент дуже оперативно прийняв державний бюджет на 2019 рік. Російські військові кораблі напали на наші бронекатери в Керченській протоці. Верховна Рада ухвалила Указ Президента про запровадження воєнного стану в окремих регіонах України.  Все це відбувається на фоні низького старту перед офіційним початком виборчих перегонів. Більш детально про ситуацію ми вирішили розпитати народного депутата України, голову Тернопільської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Тараса Юрика.
– Чому Україна запровадила воєнний стан саме зараз? 
– Тому що саме зараз відбувся прямий акт агресії Російської Федерації, наголошую – під російськими прапорами, стосовно Збройних сил України. Це – незаперечний факт. Україна відповідно реагує. Одним із визначальних і ключових етапів є запровадження воєнного стану. Упродовж останніх півроку Росія здійснила фактичну анексію Азовського моря слідом за Кримом. Рейд українських військових кораблів не дав змоги здійснити цю анексію приховано від уваги світового співтовариства. І варто згадати, що кілька місяців тому до українських військових човнів, які пробилися за цим самим маршрутом, жодних претензій чи звинувачень, які чуємо зараз безпідставно, не було з боку Російської Федерації. А після того, як Верховна Рада започаткувала процес процедури внесення змін до Конституції щодо закріплення курсу України на вступ до НАТО і ЄС, Росія порушила усі норми морського права та міжнародних договорів щодо спільного використання Азовського моря.
– Розкажіть, що  означає воєнний стан. Як він вплине на наше життя?
– Під його дію підпадають десять областей: Вінницька, Луганська, Миколаївська, Донецька, Запорізька, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська і Херсонська, також внутрішні води Азово-Керченської акваторії. Запроваджується воєнний стан 28 листопада строком на 30 діб. Конституційні права і свободи українців будуть обмежені лише у разі наземної операції регулярних військ Російської Федерації. Президент України Петро Порошенко, дипломатичний корпус працюватиме над вирішенням ситуації, яка склалася в Азовському морі, та над визволенням з полону наших військових моряків. У випадку, якщо в цей час ворог почне активні військові дії, будуть запроваджені певні обмеження для громадян, але лише з метою посилення їхньої безпеки. Адже воєнний стан Україна запровадила винятково для оборони, з метою захисту суверенітету і територіальної цілісності.
– Дуже багато людей стежили за онлайн-трансляцією, процес ухвалення закону був дуже складним. Можете розповісти деталі?
– Основні складнощі полягають в тому, що переважна більшість критиків говорять не про агресію Російської Федерації, тобто не про агресора і людину, яка маніпулює цією ситуацією, – Путіна, а обговорюють те, що отримає від цього процесу Президент України Петро Порошенко. Такі політики, як Тимошенко і Ляшко у надзвичайно складний для нашої країни момент, коли стоїмо на порозі величезних загроз, аналізують, чи зростуть рейтинги. Така дія з боку окремих політичних сил насторожує. Адже вони були дуже демонстративними і зробили низку кроків, які послабили українську позицію на міжнародній арені. У той час, коли тривало засідання Верховної Ради, відбулося екстрене засідання Ради Безпеки ООН і було б дуже правильно, якби до початку цього засідання парламент України прийняв рішення про запровадження воєнного стану. Ми б показали всьому світу, що оперативно вживаємо відповідні заходи у випадку агресії щодо нашої держави. Саме через політичні амбіції окремих політиків ми не змогли продемонструвати консолідацію України у цьому надзвичайно важливому питанні.
– Які фактори є вирішальними для України щодо вирішення конфлікту із зовнішнім агресором?
– Попри всі складнощі, пам’ятаймо, що Україна має підтримку міжнародної спільноти. Цю позицію ми чітко почули ще раз 26 листопада на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН щодо ескалації ситуації в Азовському морі. Російський проект рішення, в якому йшлося, що нібито наша країна порушила російський кордон, країни-члени Ради Безпеки ООН взагалі відмовилися розглядати. А проект, який внесла Україна, підтримала абсолютна більшість. Тобто світ засуджує агресію РФ і підтримує Україну. Чітка позиція нашої держави щодо захисту суверенітету, що ще раз була підтверджена запровадженням воєнного стану, і відкрита позиція світової коаліції в контексті незмінної підтримки територіальної цілісності України – є тими факторами, які додають впевненість у нашій перемозі.