gazpostach

Степан БАРНА: «Наша стратегія – створити сприятливий клімат для іноземних інвестицій»У Тернополі обговорили можливості та переваги, які надає українцям євроінтеграція. Конференція за участю віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, голови Тернопільської ОДА Степана Барни, представників бізнесу, громадських ініціатив та освіти відбулася в рамках інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» і зібрала понад 200 учасників.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Тернопільщина – регіон, який активно розвивається, а можливості, які дає європейська інтеграція, допомагають тернополянам досягти ще більших успіхів. Зокрема, зростає експорт продукції підприємств. Сальдо зовнішньої торгівлі позитивне і становить +28,9 млн дол. США. Більшість продукції область експортує до ЄС. Половина всіх поставок припадає на Польщу. В структурі експорту частка електричних машин і устаткування становить 42,2%. У першій трійці товарних груп, які демонструють найбільше зростання в січні-липні, порівняно з аналогічним періодом торік, – електричні машини і устаткування, котли, машини, апарати і механічні пристрої, полімерні матеріали, пластмаси.

Віце-прем’єр-міністр нагадала, що загальний експорт українських товарів до країн ЄС у І півріччі 2018 р. збільшився, порівняно з І півріччям 2017 р., на 19,2% (на 1574,1 млн дол.), а частка країн ЄС в українському експорті становить 42,1%.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна розповів, що зміна зовнішньополітичної ситуації та війна на сході змушують підприємців шукати нові ринки збуту. «Для жителів області, крім ЄС, це – Китай чи Іран. А навички, які отримали наші підприємці, які колись торгували з РФ, знадобилися для освоєння ринків Азії», – додав він.

«На території Тернопільщини розвинений не тільки аграрний бізнес, а й машинобудівний, саме тут виробляють комплектуюче обладнання для Audi, Porsche Cayenne та Volkswagen. Наша стратегія – удосконалити і збільшити потужність виробництва та створити сприятливий клімат для іноземних інвестицій настільки, щоб альтернативи Тернопільській області в машинобудуванні не було», – поділився амбітними планами голова ОДА.

Він також наголосив на важливості забезпечення належних умов праці для населення, щоб люди не лишали регіон у пошуках тимчасової роботи за кордоном. “В області немає жодного підприємства, яке не вкладало б фінансові ресурси у власний розвиток. Зокрема, за підсумками минулого року, ми отримали 7,1 млрд грн капітальних вкладень підприємств у власний розвиток та 42 млн дол. прямих іноземних інвестицій”, – зазначив Степан Барна.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*