gazpostach

«Шовковий шлях» ТернопілляЗовнішньоторговельний оборот нашої області з Китаєм за півроку – це майже 12,5 млн доларів.

Протягом кількох днів у м. Чжанцзяцзе Китайської Народної Республіки тривав бізнес-саміт «Шовковий шлях 2018». Участь у ньому взяли й представники Тернопільщини, зокрема голова облдержадміністрації Степан Барна. Власне, участь нашої делегації на бізнес-саміті в Китаї стала можливою завдяки голові Міжнародної громадської організації «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «LanHua» Юрію Котику.

Приємною подією на бізнес-саміті стало те, що міста Тернопіль та Бучач вступили до альянсу міст «Шовкового шляху». «Для Тернопільщини серед пріоритетних напрямів роботи є економічне співробітництво, розвиток інфраструктури і туризму. Тому сподіваємося, що співпраця в цьому напрямку буде активною і до альянсу зможуть приєднатися й інші міста нашого краю», – зазначив Степан Барна.

Під час бізнес-саміту підписали угоду між Тернопільською областю та однією з провінцій Китаю щодо участі в Китайській імпортній виставці. Це вже не перша угода, підписана облдержадміністрацією. Як повідомив Степан Барна, торік в рамках Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина Invest–2017» підписали Меморандум про співробітництво між ОДА та Китайською торговою асоціацією. Меморандум дає змогу активізувати двосторонні відносини між бізнесом у сфері торгівлі та реалізації інвестиційних ініціатив. Також підписано Меморандум між ОДА та Палатою міжнародної торгівлі «Шовкового шляху», що сприятиме розвитку співробітництва в економічній, освітній та культурній сферах.

Водночас, за словами голови ОДА, китайські партнери зацікавлені у співпраці з Тернопільською областю. Особливим попитом користується сільськогосподарська продукція, зокрема, зернові культури, м’ясна і молочна продукція, плодоовочеві консерви, фруктові соки і цукор, спиртова продукція тощо. Останнім часом зростає зацікавленість китайських інвесторів проектами у сфері відновлюваної енергетики, а саме будівництво геліо- та вітроелектростанцій.

«Співпраця з Китайською Народною Республікою дає свої позитивні результати. Зокрема, зовнішньоторговельний оборот товарами області з КНР за січень-липень 2018 року становив 12,4 млн дол. США. Обсяги експорту товарів – 1,6 млн дол. США (на 3,8% більше, ніж торік), імпорту – 10,8 млн дол. США (на 1,7% більше, ніж торік). Основу експорту товарів склала продукція товарної групи «Зернові культури», імпорту – «Електричні машини і устаткування», «Котли, машини, апарати і механічні пристрої», «Продукти переробки овочів, плодів», – повідомив Степан Барна.

Додамо, що в рамках участі у бізнес-саміті очільник області зустрівся з головою Міжнародної торговельної палати «Шовкового шляху» Лю Цзяньчжуном. Також Степан Барна провів низку офіційних зустрічей, зокрема, з Генеральним консулом України в Шанхаї Дмитром Пономаренком.

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*